Ruszyła druga część zbiórki na pomoc dla niepełnosprawnego pana Jana Urbana z Wólki Horynieckiej. Pieniądze zbierane są na dokończenie budowy domu, w którym miałby dogodne warunki do poruszania się na wózku.

O tym, że Pan Jan uległ wypadkowi pracując na pół etatu jako pilarz przy wycince drzew i potrzebuje wsparcia pisaliśmy w październiku 2020 r. Prosiliśmy wtedy o dołączenie do zbiórki na dokończenie budowy domu, na który odkładał skromne oszczędności przez 30 lat. Rodzina obecnie mieszka w ponad 100-letnim domu. Ma podstawowe warunki do życia, na 50 metrach, bez centralnego ogrzewania z zimną łazienką, posiłki przyrządza w kuchni zewnętrznej.

Po tym jak pana Jana przygniotło drzewo, skazany został na łóżko rehabilitacyjne i wózek inwalidzki. Wymaga stałej opieki. W codziennych czynnościach pomaga mu syn Grzegorz. Musząc opiekować się ojcem zrezygnował z pracy. W międzyczasie codziennych obowiązków, sam przeprowadza większość prac na budowie.

Pozyskane pieniądze z pierwszej części zrzutki (prawie 25 tys. zł) pozwoliły na wykonanie tynków, wylewki, kanalizacji, podłączenie wody i zainstalowanie centralnego ogrzewania podłogowego. Dom nadal jest w stanie surowym. Chcąc go wykończyć trzeba jeszcze wyposażyć łazienkę, kuchnię, dokończyć instalację elektryczną (gniazdka), wykonać docieplenie stropu, ułożyć panele na podłodze, wstawić drzwi do pomieszczeń.

– Z góry dziękujemy za wszelkie wsparcie, bez niego nie będziemy w stanie sami dokończyć prac, które umożliwią wyprowadzenie się z ponad 100 letniego domu do domu, w którym można godnie zamieszkać – mówi pan Grzegorz.

Zbiórka prowadzona jest na: https://zrzutka.pl/7sdvnn

Obejrzyjcie materiał TVP 3 Rzeszów o sytuacji Pana Jana:

AH, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here