Trwa zbiórka pieniędzy na poszukiwanie Michała Kozka

0

Trwa zbiórka pieniędzy na poszukiwanie Michała Kozka, 35-latka, którego ojciec pochodzi z Baszni. Chłopak zaginął będąc na wakacjach 7 lipca w okolicach miasta Porto Moniz na Maderze, jednej z portugalskich wysp na Atlantyku.

Fot. pomagam.pl

Michał Kozek jest żonaty i ma dwójkę dzieci. Na stałe mieszka w Szwajcarii, pochodzi z Mielca. Ziemię Lubaczowską odwiedzał wielokrotnie, bo stąd wywodzą się jego korzenie. Michał jest doświadczonym biegaczem, ultramaratończykiem. W czasie tegorocznych wakacji, będąc na Maderze udał się na trening. Z hotelu w miejscowości Calheta wyszedł, by pobiegać. Do tej pory nie powrócił, ani nie skontaktował się z bliskimi. Miał ze sobą telefon, ale próby jego namierzenia skończyły się niepowodzeniem ze względu na górzysty teren. Działania służb nadal nie przynoszą efektów. Rodzina chłopaka szuka go na własną rękę, korzysta również z usług wyspecjalizowanych firm.

– Teren, na którym prowadzone są poszukiwania jest bardzo trudny, pełen szczelin i rozpadlin. Działania te wymagają bardzo dużych nakładów finansowych. Mimo zaangażowania środków całej rodziny i przyjaciół, koszty przerastają nasze dotychczasowe możliwości finansowe – mówi Stanisław Kozek, ojciec Michała.

Na portalu pomagam.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy na poszukiwanie chłopaka. Uzbierane środki zostaną przeznaczone na wynagrodzenie ekip poszukiwawczych, koszty zakwaterowania, wyżywienia, ewentualnych przelotów specjalistów. Czas ma istotne znaczenie, dlatego nie warto zwlekać z decyzją wpłaty środków.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here