Skomplikowana wada serca odmierza ziemski czas Filipka, dlatego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubaczowie przyłączają się do zbiórki środków na operację chłopczyka w Niemczech. Środki zbierane będą od 27 września do 1 października.

Filip Sobczuk ma 2 latka i wrodzoną wadę serca pod postacią hipoplazji lewej komory, hipoplazji zastawki mitralnej, malpozycji dużych naczyń, ubytku w przegrodzie międzykomorowej, ubytku w przegrodzie międzyprzedsionkowej oraz hipoplazji łuku aorty. Złożoną wadę serca rozpoznano jeszcze w ciąży. Wraz z pierwszym oddechem zaczęła się walka o jego życie. Chłopiec przeszedł już dwie operacje, ale jego serce nadal pracuje jak jednokomorowe.

– Dlatego też konieczna jest operacja kończąca cykl leczenia, która temu jednokomorowemu sercu pozwoli pracować w sposób niemal zbliżony do serca zdrowego! To da synkowi szansę na szczęśliwe i normalne dzieciństwo, bez nieustannego strachu o jego życie – tłumaczą rodzice Filipka.

Ze względu na odległe terminy w ramach NFZ Filipek musi przejść operację w Uniwersyteckim Szpitalu w Münster, gdzie pracują wybitni polscy chirurdzy z największym w Europie doświadczeniem w korekcji tego typu chorych serc. Tam lekarze na czele z prof. Malcem podejmą się leczenia Filipka. Niestety wymaga to pokrycia ogromnych środków finansowych. To koszt przekraczający 200 tys. zł. 

– Niestety, zbiórka środków na operację idzie powoli, ale my się nie poddajemy i dalej szukamy różnych form wsparcia. Zostało już niewiele do mety, dlatego prosimy o wsparcie – mówią rodzice Filipka.

Wasze szczodre serca dały niedawno szansę Stasiowi. Pokażcie, że wasza dobroć nie zna granic i wspomóżcie Filipka w walce z chorobą. Zbiórka na operację chłopczyka w lubaczowskiej „Jedynce” rozpocznie się  27 września, a zakończy 1 października. Pieniądze można wpłacać także na portalu www.siepomaga.pl/filip-sobczuk. Tam środki zbierane będą do 12 października.

– Razem stwórzmy Ekipę Filipka od serca, która da mu szansę na życie! Bez Ciebie, bez wielu dobrych serc, serce naszego synka może przestać bić… – mówią rodzice chłopczyka.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here