Zbierane są środki na leczenie Wiolety z Płazowa

0

Trwa zbiórka środków na rehabilitację Wiolety Rogoża z Płazowa. Choroba nie pozwala normalnie funkcjonować 28-latce. Dziewczyna ma m.in. drętwienie lewej połowy ciała i zanik mięśni.

Fot. Wioleta Rogoża wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji.

Problemy zdrowotne Wiolety zaczęły się gdy miała 9 lat. Początkowo choroba przejawiała się problemami w nauce, osłabieniem kończyn dolnych i zaburzeniami trzymania moczu. Z czasem do tych objawów dochodziły następne: zaburzenia oddechu, mowy i lokomocji. W 2012 roku, gdy Wioleta spadła ze schodów doznała urazu głowy. Od tego czasu drętwieje jej lewa połowa ciała. Lekarze podejrzewali demielinizację, polineuropatię lub boreliozę. Mimo kilkakrotnej hospitalizacji w oddziałach neurologicznych różnych szpitali w Polsce, nie udało się wystawić pełnej diagnozy. Rodzina zdecydowała się na podjęcie próby konsultacji oraz leczenia za granicą.

– Wierzymy, że ktoś może mi pomóc. Na dzień dzisiejszy jestem zupełnie uzależniona od osób trzecich. Nawet na wózku inwalidzkim nie mogę poruszać się samodzielnie ze względu na niedowład lewej ręki i zanik mięśni – tłumaczy Wioleta.

Leczenie Wiolety związane jest z codzienną rehabilitacją, trzymaniem ścisłej diety, udziałami w turnusach leczniczych, korzystaniem ze specjalistycznego sprzętu, a także dostosowaniem domu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Koszt leczenia znacznie przewyższa możliwości finansowe rodziny, dlatego na portalu pomagam.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy na rehabilitację dziewczyny.

– Każdy z Was ma marzenia. Moim największym jest ŻYĆ!!! Móc wiosną wąchać kwiatki, a zimą czuć szczypanie mrozu. Żyć w miarę możliwości samodzielnie – mówi Wioleta.

Niejednokrotnie pokazaliście, że razem macie wielką moc i potraficie pomagać. Udowodnijcie znów niedowiarkom, że można na was liczyć.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here