12-letnia Zosia z Horyńca-Zdroju walczy z chorobą. Możesz ją wesprzeć

3

Ma 12 lat, a przed sobą długą i ciężką drogę w walce z guzem kości łonowej, kulszowej i biodrowej – mięsakiem Ewinga. Zosię – mieszkankę Horyńca-Zdroju i jej rodzinę możemy wesprzeć w tym starciu.

Fot. Archiwum prywatne rodziny.

Chorobę wykryto u niej w 2020 roku. Od tego momentu normalne życie nastolatki zastąpiły częste pobyty w szpitalu, liczne badania, zabiegi i konsultacje. Obecnie Zosia leczy się w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Za sobą ma 6 cykli chemioterapii przedoperacyjnej. Czeka ją jeszcze operacja wycięcia guza, radioterapia, chemioterapia pooperacyjna i intensywna rehabilitacja.

 – Chciałabym odzyskać zdrowie i zapomnieć o chorobie. – mówi dziewczynka.

Leczenie Zosi jest nie tylko długie, ale i kosztowne. Doskonale wie o tym najbliższa rodzina, która zdecydowała się poprosić o pomoc ludzi dobrej woli.

Trudno jest mówić o swoich problemach i je obnażać światu. Przemyślałam jednak wszystko i uświadomiłam sobie, że to żaden wstyd powiedzieć o cierpieniu, chorobie i potrzebach – Alina Fircowicz – mówi mama Zosi, która jest nauczycielką w miejscowej szkole.

Ze względu na rzadkość występowania nowotworu nie wszystkie leki i badania są refundowane, a koszty terapii celowanych muszą ponosić rodzice, do tego dochodzi rehabilitacja, częste dojazdy do kliniki, suplementy diety. Również po zakończonym leczeniu tzw. kuracja podtrzymująca jest opłacana przez rodziców.

Zosi walkę z chorobą można wspierać finansowo. Choćby przekazując swój 1% z podatku. Wypełniając PIT należy wpisać w KRS: 0000270809, a w rubryce „Informacje uzupełniające” podać nazwisko oraz jej numer członkowski nadany przez Fundację: Fircowicz, 14598.

Przekazać można także darowiznę poprzez przelew bankowy:

Nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa.

Numery rachunku odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001.

W tytule wpłaty koniecznie: Fircowicz, 14598.

AH, hp, elubaczow.com

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here