Minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak mówiła w piątek (26.06) w Lubaczowie o tym jakie efekty daje wsparcie w ramach Funduszowego Pakietu Antywirusowego. Zachęcała także do skorzystania z różnych programów wsparcia UE.

Na dofinansowanie wynagrodzeń i kosztów prowadzenia działalności gospodarczej wspierane z Europejskiego Funduszu Społecznego samorząd  województwa podkarpackiego przeznaczył ponad 70 mln zł – mówiła podczas spotkania w MDK minister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

W powiecie lubaczowskim objęło ono blisko tysiąc mikroprzedsiębiorców, którym wypłacono już milion złotych z zarezerwowanych ponad 2 mln zł na ten cel. Z takiego wsparcia korzystają też samozatrudnieni (wypłacono 250 tys. zł z zarezerwowanych 690 tys.) i organizacje pozarządowe (3 tys. zł).

Minister Jarosińska-Jedynak przypomniała także, że w ramach finansowanych z funduszy europejskich projektów antycovidowych kupowano aparaturę medyczną, środki ochrony indywidualnej takie jak kombinezony, fartuchy i środki do dezynfekcji. (…) W przypadku sektora transportu organizatorzy oraz przewoźnicy również otrzymali możliwość zwiększenia kosztów projektów o działania łagodzące skutki epidemii – mycie i dezynfekcja taboru oraz infrastruktury transportu miejskiego, środki ochrony osobistej pracowników.

Funduszowy Pakiet Antywirusowy to zmiany w prawie polskim i unijnym oraz fundusze, które wykorzystujemy, by wesprzeć przedsiębiorców, pracowników i samorządowców oraz beneficjentów w niwelowaniu skutków koronawirusa. Specustawa funduszowa została przyjęta w kwietniu i razem ze zmianami w prawie unijnym umożliwiła przesuwanie dostępnych funduszy unijnych na walkę z pandemią i jej skutkami. Pomaga też tym, którzy w tej chwili realizują inwestycje z dofinansowaniem unijnym – pozwala na przykład wydłużać nabory i przedłużać terminy rozliczania projektów.

Galeria zdjęć, fot. Mateusz Malec.

elubaczow.com, powiatlubaczowski.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here