W poniedziałek (28.09) w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie rozdano nagrody w konkursie „Zapiski z czasów epidemii” Laureaci odebrali je z rąk Starosty Lubaczowskiego Zenona Swatka.

Konkurs to pomysł Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie by słowami opisać nową rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć w z trwającą pandemią COVID-19. Jego uczestnicy mieli podzielić się swoimi przemyśleniami czy przeżyciami związanymi ze zmianami w wielu dziedzinach życia, które u nas zaszły. Prace mogły mieć dowolną formę, np. dziennika, relacji, pamiętnika, bloga lub inną – można też było dołączyć zdjęcia, rysunki lub to, co autorzy uznali za istotne.

Każdy z nadesłanych pamiętników przeczytaliśmy z wielkim zaciekawieniem, za każdy bardzo dziękujemy. Jury oceniało literacką formę pamiętnikarska, spójność tekstu, poprawność językową, gramatyczną, ortograficzną oraz oryginalność pracy- czytamy na stronie Powiatowego Centrum Kultury.

Jury postanowiło przyznać pierwszą nagrodę Erykowi Słotwińskiemu, któremu wręczono  nagrodę pieniężną w wysokości 700 zł. Ponadto jego praca umieszczona zostanie w kapsule czasu w krzyżu z kamienia bruśnieńskiego, upamiętniającym nasze zmagania z pandemią. Drugie miejsce zdobyła Iwona Hojdak (500 zł), a trzecie Michał Lewandowski (300zł). Wyróżnienie otrzymała Sandra Poźniak.

W poniedziałek (28.09) z rąk Starosty Lubaczowskiego Zenona Swatka nagrody odebrali ci najlepsi.

Galeria zdjęć, fot. powiatlubaczowski.pl.

Tekst powstał przy współpracy z firmą lofee.pl oferującą bezdotykowe automaty do dezynfekcji rąk.

elubaczow.com, pckl.pl, powiatlubaczowski.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here