Konkurs „Zapiski z czasów epidemii” rozstrzygnięty

1

Znamy zwycięzców konkursu „Zapiski z czasów epidemii”. Pierwszą nagrodę otrzymał Eryk Słotwiński.

Konkurs organizowany przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie skierowany był do mieszkańców Podkarpacia. Polegał na spisaniu swoich spostrzeżeń dotyczących czasów pandemii koronawirusa.

– Czekaliśmy na spisane w różnej formie przeżycia, których autorzy doświadczyli i którymi chcieliby się podzielić, refleksje na temat nowej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć, słowem – publikacje dokumentujące zmianę, jaka następuje dziś w sferze prywatnej, zawodowej, społecznej czy politycznej. – wyjaśniają organizatorzy.

Jury oceniało literacką formę pamiętnikarską, spójność tekstu, poprawność językową, gramatyczną, ortograficzną oraz oryginalność. Po przeanalizowaniu wszystkich prac, jury postanowiło przyznać pierwsze miejsce Erykowi Słotwińskiemu, któremu wręczona zostanie nagroda pieniężna w wysokości 700 zł. Ponadto jego praca umieszczona zostanie w kapsule czasu w krzyżu z kamienia bruśnieńskiego, upamiętniającego nasze zmagania z pandemią. Drugie miejsce zdobyła Iwona Hojdak (500 zł), a trzecie – Michał Lewandowski (300zł). Wyróżnienie otrzymała Sandra Poźniak.

Podsumowanie i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w poniedziałek, 28 września o godz. 10.00 w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here