Dzieci dowiedziały się o istocie szczepień

0

Dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 „Kraina Uśmiechu” w Lubaczowie poznały tajniki pracy lekarza oraz pogłębiły wiedzę dotyczącą istoty szczepień i dowiedziały się jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusów. Działania prowadzone w placówce odbyły się w ramach akcji #Lubaczów szczepi się dla oświaty. 

fot. Miejskie Przedszkole nr 1 w Lubaczowie / Facebook.

Tak jak informowaliśmy kilka tygodni temu Lubaczów stoi przed szansą wygrania 1 miliona złotych Loterii Narodowego Programu Szczepień. Jednak, by się to udało, przeciwko COVID-19 musi zaszczepić się przynajmniej 50 % mieszkańców. Do tej pory pełną dawkę przyjęło 47,5 % lubaczowian.

Burmistrz Krzysztof Szpyt, zachęcając do szczepień przeciwko COVID-19 zadeklarował, że w przypadku wygranej, pieniądze przekazane zostaną w całości dla miejskich szkół i przedszkoli. Z tej szansy nie chce rezygnować Miejskie Przedszkole Nr 1 „Kraina Uśmiechu”, które przystąpiło do działania. Na ogrodzeniu placówki pojawiły się dwa banery informujące o akcji. Ponadto dzieci spotkały się z pediatrą doktorem Zdzisławem Sawińskim. Opowiadał on im o istocie szczepień, zapobieganiu rozprzestrzeniania się wirusów oraz pracy lekarza. Dzieci otrzymały foldery m.in. o technikach mycia i dezynfekcji rąk.

Włączając się do akcji społeczność Przedszkola ma ogromną nadzieję, że pozyskane w ten sposób dofinansowanie pozwoli na przeprowadzenie tak potrzebnych remontów, zakup nowych pomocy dydaktycznych i wyposażenia – mówi Renata Drewniak.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here