Ponad 7,7 mln zł dla gmin z powiatu lubaczowskiego

1

Ponad 7,7 mln zł ma trafić w sumie to wszystkich gmin z powiatu lubaczowskiego w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych. Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje.

O wsparciu dla samorządu mówiła w czwartek (25.06) podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Leniart. Środki mają trafił do gmin i powiatów jako rekompensata za utratę wpływów z podatków PIT i CIT oraz innych dochodów. Łącznie do gmin powiatu lubaczowskiego trafi 7 713 043 zł, a sam powiat otrzyma 500 000 zł.

O tej inicjatywie dyskutowano także w tym samym dniu w Starym Dzikowie. Z samorządowcami z terenu powiatu lubaczowskiego rozmawiała poseł na Sejm RP Teresa Pamuła. W spotkaniu uczestniczył także starosta lubaczowski Zenon Swatek.

Środki przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, m.in.  remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, budowę żłobków, drogi – a także inne niezbędne lokalnie działania. Pieniądze będą przyznawane w formie przelewów na wniosek samorządów – bez zbędnej biurokracji.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here