Kryzys w koalicji także na Podkarpaciu

0

Marszałek województwa Władysław Ortyl złoży wnioski o odwołanie z zarządu województwa członków z Solidarnej Polski i Porozumienia. To efekt kryzysu w koalicji rządowej na szczeblu centralnym. Wnioski te mają być poddane pod głosowanie na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Fot. Michał Mielniczuk, Biuro Prasowe UMWP

W związku z niepotrzebnym zakłóceniem stabilności pracy zarządu i niezrozumiałym zachowaniem dwóch koalicjantów konieczne jest działanie zapobiegawcze w postaci zmian w składzie zarządu województwa. Układ stanowisk w zarządzie województwa również regulowany jest umową koalicyjną Zjednoczonej Prawicy, która przestała istnieć. W związku z tym marszałek Władysław Ortyl złoży wnioski o odwołanie z zarządu województwa członków zarządu Anny Huk (SP) i Stanisława Kruczka (Porozumienie). Wnioski ten będą procedowane na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Podkarpackiego – poinformował w komunikacie Tomasz Leyko, rzecznik prasowy UMWP.

Przypomnijmy, że Zarząd Województwa Podkarpackiego składa się z pięciu osób. Kieruje nim Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, a Wicemarszałkami są Piotr Pilch i Ewa Draus – wszyscy są z Prawa i Sprawiedliwości. W skład Zarządu, jako jego członkowie, wchodzą także przedstawiciele koalicjantów – Anna Huk w ramienia Solidarnej Polski i Stanisław Kruczek z Porozumienia. Ci mogą już niebawem stracić swoje stanowiska, choć uzależnione jest to także od rozmów prowadzonych na szczeblu centralnym.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here