Eksperci z branży smart city spotkali się z samorządowcami z Podkarpacia i Lubelszczyzny. W czwartek (7.10) w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie w czasie „III Konferencji Smart City Smart Village – Inteligentne miasto, inteligentna gmina” rozmawiali o tym, jak tworzyć miejsca przyjazne mieszkańcom za pomocą ekologicznych, inteligentnych rozwiązań.

Poruszone kwestie dotyczyły inteligentnego oświetlenia ulicznego, stacji ładowania samochodów elektrycznych, ławek solarnych, nowoczesnych wiat autobusowych i tego, jak zbudować inteligentną miejscowość. Pokazano ekologiczne i innowacyjne rozwiązania, za którymi powinny nadążać samorządy, by zaspokajać wciąż zmieniające się potrzeby mieszkańców.

– Myślę, że musimy zacząć proces myślenia o takim podejściu do nowych zadań inwestycyjnych, żeby wszędzie tam, gdzie można, już wprowadzać nowe rozwiązania technologiczne, które na pewno będą skutkować pozytywnie na przyszłość – mówił Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt.

Spotkanie miało głównie na celu umożliwienie samorządowcom bezpośredniego kontaktu z ekspertami z branży oraz sformułowanie oczekiwań samorządowców z zakresu smart city.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki i Marszałek Województwa Lubelskiego.

Galeria zdjęć, fot. Miasto Lubaczów.

Konferencja transmitowana była na żywo na kanale Miasta Lubaczów w serwisie YouTube.

AH, elubaczow.com

2 komentarze

  1. Wszystkie propozycje na plus, jednak hulajnogi i rowery do wypożyczenia tylko zaśmiecą miasto. Widać to na przykładzie większych miast – po wypożyczeniu sprzęty są rzucane gdziekolwiek, leżą na trawnikach, blokują chodniki. W tej kwestii potrzebna jest dyscyplina użytkowników lub zobowiązanie firmy, że będzie również odstawiać sprzęt w ustalone miejsce.

    • Myślę, że to kwestia systemu obsługującego pojazdy. Jeśli jest możliwość identyfikacji użytkownika, który porzucił pojazd gdziekolwiek, to można go pociągnąć do odpowiedzialności. W końcu te pojazdy uruchamia się z aplikacji, a nie z kluczyka, więc można śledzić całą drogę wypożyczeń.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here