W czwartek 7 października w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie pokażą nowoczesne rozwiązania, które podnoszą standard przestrzeni publicznej i odpowiadają na potrzeby mieszkańców. O godz. 10:00 rozpocznie się III Konferencja Smart City, Smart Village – Inteligentne miasto, inteligentna gmina. Jak tworzyć miejsca przyjazne mieszkańcom za pomocą ekologicznych, inteligentnych rozwiązań.

Tematem prezentacji będzie zastosowanie podstawowych i prostych narzędzi do realizowania procesu tworzenia nowoczesnych rozwiązań dla samorządów. W programie konferencji przewidziano wystąpienia przedstawicieli firm: SEEDiA, Tejbrant, Blinkee i Schreder. Omówią oni różne aspekty problematyki inteligentnych miast. Poznamy odpowiedź na pytanie: W jaki sposób zbudować miejscowość, która będzie zrównoważona? Przedstawione zostaną nowoczesne wiaty autobusowe, rozwiązania mikromobilności, inteligentne oświetlenie LED i solarne wyposażenie przestrzeni publicznej.

– Obecny czas niesie samorządom nowe wyzwania, które powinny być odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby mieszkańców. To już nie tylko kwestie budowy czy rewitalizacji obiektów użyteczności publicznej i dróg, zapewniania dostępu do mediów bytowych, ale także podnoszenie jakości życia poprzez cyfryzację oraz łatwy dostęp do usług publicznych, urządzania terenów powszechnie dostępnych, wyposażania ich w nowoczesne, wygodne, spełniające odpowiednie standardy urządzenia (…) Przewidywana konferencja może stać się kolejnym krokiem w budowaniu wizerunku naszych samorządów, jako nowoczesnych i nadążających za wyzwaniami XXI wieku jednostek – mówi Burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt.

Organizatorami konferencji są Miasto Lubaczów i firma SEEDiA.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here