Fot. Archiwum

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, a także o czterech zgonach z powodu COVID-19. Wśród zmarłych jest mieszkanka powiatu lubaczowskiego.

Przyczyną zgonu kobiety z powiatu lubaczowskiego było zakażenie COVID-19 z ciężkim zapaleniem płuc, niewydolnością oddechową oraz niewydolnością wielonarządową. Zmarła dziś (30.03) rano w dziewiątej dobie hospitalizacji. Pacjentka była obciążona chorobami towarzyszącymi – czytamy w komunikacie.

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny, blisko 1/4 zakażeń koronawirusem w Polsce to osoby poniżej 30. roku życia! Stąd kolejne apele – #zostańwdomu!

Na Podkarpaciu odnotowano także cztery osoby, które wyzdrowiały po zarażeniu się koronawirusem. Obie osoby ostatnio przebywały w szpitalu w Łańcucie.

Obecnie w naszym regionie pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 6539 osób, 10616 poddano kwarantannie, a w szpitalach przebywają 72 osoby, u których podejrzewa się koronawirusa. Do tej pory na COVID-19 w naszym regionie zachorowało 76 osób.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here