Podczas tegorocznych wakacji dzieci rolników znów będą mogły skorzystać z bezpłatnych turnusów rehabilitacyjnych organizowanych przez KRUS. Wiemy na kiedy zaplanowano turnusy w Horyńcu-Zdroju.
Z wyjazdów mogą skorzystać dzieci urodzone w latach 2010-2018, których rodzice podlegają ubezpieczeniu w KRUS lub mają prawo do renty rodzinnej. Pierwszeństwo otrzymają dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Turnusy obejmą rehabilitację dla dzieci z chorobami układu oddechowego oraz wadami postawy i chorobami układu ruchu. W Horyńcu-Zdroju zaplanowano je w terminach 29 czerwca – 19 lipca oraz 20 lipca – 9 sierpnia 2025 r.
Pobyt jest całkowicie bezpłatny i obejmuje zakwaterowanie, całodzienne wyżywienie, opiekę medyczną oraz indywidualnie dopasowany program rehabilitacyjny. Aby zapisać dziecko, należy złożyć odpowiednie dokumenty w oddziale KRUS.