Horyniec-Zdrój: W Dzielnicy Uzdrowiskowej powstanie nowa droga

5

W Dzielnicy Uzdrowiskowej w Horyńcu-Zdroju powstanie nowa droga. Półkilometrowy odcinek ma wyprowadzić ruch samochodowy z najbliższej okolicy sanatoriów.

Fot. Paweł Maksymiec, Wed Studio

Gmina Horyniec-Zdrój poinformowała, że wniosek na budowę nowej drogi tzw. obwodnicy Dzielnicy Lecznictwa Uzdrowiskowego znalazł się na wstępnej liście rankingowej wniosków o dofinansowanie w ramach programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury na lata 2016-2019. Przewidziana do budowy droga będzie miała długość 0,502 km i łączyć się będzie bezpośrednio z drogą powiatową Nowe Brusno – Horyniec Zdrój poprzez planowane do budowy skrzyżowanie oraz drogą gminną.

– Powstanie drogi spowoduje zmniejszenie ruchu na drodze powiatowej Nowe Brusno – Horyniec-Zdrój, biegnącej przez Dzielnicę Uzdrowiskową. Obecnie korzystają z niej m.in. mieszkańcy Nowego Brusna i Horyńca-Zdroju, ogromna liczba turystów i kuracjuszy leczących się w sanatoriach, goście pływalni Wodny Świat, a także pracownicy tych obiektów. Tak wzmożony ruch stwarza spore niebezpieczeństwo. Budowa drogi przyczyni się do jego znaczącego zmniejszenia, ale także obniży poziomu hałasu w Dzielnicy Uzdrowiskowej, co jest niezwykle istotne dla komfortu przebywających tu kuracjuszy – mówi Robert Serkis, wójt gminy Horyniec-Zdrój,

Co niezwykle istotne, inwestycja ta doskonale zbiega się z innymi planami samorządu gminnego, który dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego chce w Dzielnicy Uzdrowiskowej wybudować nowoczesny deptak spacerowy. W jego skład mają wejść ciągi piesze i rowerowe, fontanny, mini tężnie, altany, elementy małej infrastruktury oraz efektowne nasadzenia roślinne.

Wartość zadania wynosi 993 tys. zł, z czego połowa zostanie dofinansowana ze środków Wojewody Podkarpackiego w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Planowany termin zakończenia realizacji zadania: październik 2019 r.

Wizualizacja nowej drogi

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

 1. Ręce opadają i brakuje słów ,żeby określić tok myślenie Włodarza ,doradców i „najwyższej rady miejscowej,”w realizowanym projekcie drogowym ! Projekt realizowany tylko i wyłącznie pod dyktando Marszałka w realizacji bieżących inwestycji na ter. sanatorium. Priorytetem w zadaniach gminnych powinien być czynnik społeczny na rzecz mieszkańców gminy a nie określonej grupy osób czy firm. Jest inaczej?
  Nowy fragment drogi w połączeniu z istniejącym fragmentem przy wzmożonym ruchu , zwiększy kolizyjność na skrzyżowaniu z ul. Rolną, którą z niewiadomych powodów pominięto w zadaniu. Nie uwzględniono żadnych rozwiązan w kierunku bezpieczeństwa ruchu pieszych, rowerzystów i pojazdów dla wspomnianego skrzyżowania i ul. Rolnej np. światła, mini rondo czy lustra . Największy ruch odbywa się i będzie odbywał z sanatoriów i Brusna w kierunku istniejącego tunelu a dalej w kier. centrum czy Nowin. W zadaniu pominięto remont i poszerzenie w/w. ul. Rolnej oraz parkingów dla pracowników KRUS. Wójt wraz z bezradnymi przed podjęciem tak kosztownej inwestycji , powinien na chwilę ruszyć d@pska ,zwiedzić tern ,zasięgnąć opinii ,poznać potrzeby mieszkańców a nie działać na rzecz partyjnych wierchuszek działających na terenie gminy (ukłony w kier. i sympatia czy przynależność do PIS też ,ale w kolejności pierwszej -dobro mieszkańców).Ta inwestycja jest nawet bardzo potrzebna ale w całości i z sensem wykonana.

  • A ja słyszałem że ta inwestycja została zaplanowana w całości przez poprzedniego włodarza – teraz tylko dostali się na listę rankingową. Więc to nie obecny a poprzedni tak to zaplanował. Stara droga zostanie wyłączona z ruchu. Parkingów dla placowników KRUS jest dużo – chyba nigdy nie byłeś „na tyłach” KRUS-u. A gmina powinna wspomagać inwestycje robione przez sprzyjające podmioty a nie wypinać na nie tyłka. 15mln złotych zainwestowane na terenie gminy to kupa kasy o której nawet Lubaczów może pomażyć! A zrobienie takiej dróżki to kropla szczególnie że większość i tak pójdzie z dotacji. Inwestycje unzdrowiska to około 100 miejsc noclegowych czyli 400zł dziennie do budżetu gminy, i zapewne około 30 jak nie więcej miejsc pracy. Gmina nie dołoży do tego ani złotówki, tylko na tym zyska. Jak się nie podoba to mieszkaj w Lubaczowie który buduje basen za 7-8 mln z dotacją 20-30% na którego potem utrzymanie będą bulić kupę szmalu. W Horyńcu gmina do basenu nic nie dokłada.

   • A to ty tak się udzielasz pod artykułem o basenie w Lubaczowie! Teraz już wiadomo skąd ten ból d…
    Po pierwsze to pojęcia nie masz o tej inwestycji a tworzysz jakieś liczby na potrzebę swoich wypocin. Po drugie: to nie twój interes co się w Lubaczowie buduje. Siedź sobie w Horyńcu, nikt u nas za tobą nie tęskni.

 2. Ty ból d – mniej słuchaj a więcej myśl bo od tego łeb nie boli. Nie wyłączaj drogi powiatowej w części na rzecz gminnej bo nie jest to możliwe . Nie wieszaj szmat na starym wójcie , który z tym projektem nie ma nic wspólnego .Przejedz się do sanatorium od strony Sioła ul. Rolną w godzinach porannych to zrozumiesz cel i kolejność wydawania środków gminnych. Dysponując taką ilością cyferek-,podejrzewam ,że jesteś jednym z doradców inwestora lub łącznikiem pis-psl bez właściwych kompetencji .

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here