Najwyższy czas zaplanować udane ferie zimowe dla swoich pociech. Nie ma co zwlekać, bo ruszają one już 16 stycznia. Gwarancję dobrze spędzonego czasu daje Kresowa Osada w Baszni Dolnej, która w tym roku przygotowała naprawdę wyjątkowy program dla dzieci.

Czas ferii zimowych powinien być wypełniony świetną zabawą, nauką i rozwojem. Kierując się tymi zasadami menadżer Kresowej Osady przygotował ciekawą ofertę dla dzieci w wieku 6-13 lat. Na początek, w poniedziałek (16.01) proponuje zabawy i gry integracyjne „Poznajmy się”. Tego dnia uczestnicy udadzą się do Stacji Basznia, gdzie „wyruszą” w niezwykłą podróż koleją. We wtorek (17.01) odbędą się warsztaty rzemieślnicze, kulig i ognisko. Następnego dnia dzieci harcować będą w kuchni i gotować przepyszne dania, bo środa (18.01) okrzyknięta zostanie jako Dzień Pasibrzucha. Czwartek (19.01) z kolei będzie poświęcony na zapoznanie podstawowych zasad savoir vivre przy stole. Uczestnicy przeżyją również Wielką Przygodę Astronomiczną, bo w Kresowej Osadzie znajdzie się profesjonalny teleskop astronomiczny z Obserwatorium w Tymcach. W piątek (20.01) wszyscy będą szukać skarbu i bawić się w plenerze.

W programie ferii przewidziano również warsztaty z garncarstwa, malowania na szkle, flower box, ratownictwa medycznego. Ruszą zajęcia Zielona Kuchnia i z tworzenia ekologicznych kosmetyków. Nie zabraknie lekcji historii, zabawy na kolei w Stacji Basznia, Astro Przygody w Obserwatorium Astronomicznym i wspólnego kuligu.

Menadżer Kresowej Osady przygotowując tak nasycony program nie mógł pozwolić, by jego mali goście byli głodni. Poprosił więc szefa kuchni o przygotowanie wyjątkowego menu dla uczestników ferii zimowych. Andrzej Węgierak zaproponował więc pełne zdrowe wyżywienie – śniadania, obiady, podwieczorki, desery, wszelkie napoje gorące i chłodne oraz koktajle owocowo warzywne. Zaserwuje:

– w poniedziałek – rosołek z makaronem, filet drobiowy w cieście panko, frytki, surówkę, kompot,
– we wtorek – zupę pomidorową, pulpeciki z indyka, ziemniaki, surówkę, koktajl owocowy,
– w środę pasibrzucha – cały dzień zabawy w gotowanie, koktajle warzywne,
– w czwartek – zupę i pierogi ruskie,
– w piątek – kolorowy krem z zielonych warzyw, fish & chips, surówkę.

Ponadto codziennie o 8:00 przygotuje urozmaicone, wielodaniowe śniadania, a w trakcie zajęć częstować będzie przekąskami oraz podwieczorkami. Na stołach znajdą się gofry, naleśniki, lody, muffinki, pizza, tarty, kiełbaska z ogniska, nielimitowana woda mineralna, herbata, kakao, soki owocowe i kompoty.

Ferie w Kresowej Osadzie odbywać się w dniach 16-24 stycznia w godz. 7:30 – 16:00. Koszt uczestnictwa jednego dziecka wynosi 699 zł, w tym ujęte zostało ubezpieczenie, (możliwość płatności Bonem Turystycznym). Zapisy prowadzone są do 12 stycznia pod numerem telefonu 500 738 500.

Jak podkreślają organizatorzy turnus możliwy będzie po zebraniu odpowiedniej liczby osób. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany programu ze względu na pogodę, preferencje dzieci oraz stan pandemiczny w kraju.

Materiał partnera


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

16 komentarze

  • Co tam ogórki, kropla w morzu.
   Dzisiaj na Interii: „Europa, mimo dziewięciu pakietów sankcji, wciąż kupuje towary z Rosji. W 2022 r. tylko siedem państw UE zmniejszyło import z tego kraju. Nie ma wśród nich Polski – informuje hiszpański portal 20minutos.es powołując się na Eurostat. Z danych wynika, że Warszawa zwiększyła o jedną czwartą zakupy w Federacji Rosyjskiej.”

  • Co 😉 Zabolał Cię ogórek 🙂 Kłeczek, który jest funkcjonariuszem PiS-u nie dawał dojść do głosu Buremu co chwila mu przerywał insynuował mu jakieś słowa i wręcz na siłę wpychał w jego usta. Do tego co do tych ogórków. Po za tym Bury mówił, że : ,,Ja ten kontrakt natychmiast zerwałem. Zrobiłem to tak szybko, jak się dało. A wypracowany zysk, choć nie był wielki, to przekazałem go na pomoc Ukrainie. A pan Kłeczek próbuje mnie dalej dyskredytować”. Kłeczek to wykorzystał i robił z niego wręcz agenta ruskiego i zachowywał się przy tym jak cham, który nie powinien nazywać się dziennikarzem i prowadzić takich programów bo nie umie być prowadzącym. I korzystając z okazji to Ośle cenna uwaga. Jedną ręką PiS udaje, że oni z Rosją nie mają nic wspólnego a tu zonk. Ale jak to mówił Morawiecki będąc w Madrycie wśród przyjaciół Putina, że ,,jest wśród przyjaciół”. Nie można się było spodziewać czegoś innego 😉

   • Widzę, że wpisujesz się w ogólnopełowską akcję „to nie my jesteśmy rusofilami”. Żałosna zabawa, jak u dzieci w piaskownicy: ty jesteś durny, nie to ty jesteś durny. Jakby w niepamięć poszły uściski tuska z putinkiem, radosne wypowiedzi nt. rosji, wspólne plany, umarzanie długów kacapom i obietnice ścisłej współpracy. Komu wy chcecie oczy mydlić? Brak programu, brak pomysłów, buta, chamstwo, pycha, kłamliwe oskarżenia, wypowiedzi zmieniane w zależności od okoliczności. A wszystko podporządkowane jednej myśli – TKM, jeśli rozumiesz, co to znaczy. Chytry psl ma nadzieję coś skorzystać, gdyby władza się zmieniła po ich myśli. Ale niedoczekanie!

    • Buta, chamstwo, pycha, kłamliwe oskarżenia. PiS wypisz wymaluj. To się przytulić nie można ani nie można było ówczesnie współpracować na równych zasadach z Rosją
     Lepiej jak PiS mówić, że są przeciw Rosji a spotykają się z przyjaciółmi Putina i dają się wręcz pokroić za byłego prorosyjskiego Prezydenta USA Donalda Trumpa. Ba nawet w USA mówiono o tym, że jet ruskim agentem zanim jechanie po Rosji stało się modne. PiS kłamie w żywe oczy. Jest tak antyrosyjski, że marzyła im się druga władza jak na Białorusi czy w Moskwie.

     • Buta to też jest wtedy jak ktoś pomija mocne argumenty: „Jakby w niepamięć poszły uściski tuska z putinkiem, radosne wypowiedzi nt. rosji, wspólne plany, umarzanie długów kacapom i obietnice ścisłej współpracy”. Od siebie jeszcze dodam szkolenie Państwowej Komisji Wyborczej w Moskwie ! Co się tak przejmujesz jankesami ? Tam przecież też jest niezłe bagno. Ale co tam argumenty, prawda ? PIS PIS PIS PIS – Twoje argumenty.

    • „Chcemy dialogu z Rosją, taką, jaką ona jest”. Media sprzyjające władzy ciągle przypominają te słowa Tuska, jak TVP wyrwane z kontekstu „fur Deutschland”. Czy one mają dowodzić rusofilii? Przecież one padły w 2007 roku, przed agresją Rosji na Ukrainę, przed aneksją Krymu, przed katastrofą smoleńską i przed wkroczeniem Rosji do Gruzji. Niby dlaczego mielibyśmy wtedy nie mieć dobrych stosunków z Rosją? Inni, Niemcy, Włochy, Francja mieli całkiem dobre, ich przywódcy z Putinem byli w jeszcze lepszej komitywie. Nawet USA po wygranej Obamy ocieplały stosunki z Rosją, czego składową była jego decyzja o rezygnacji z budowy tarczy antyrakietowej w Polsce. Dzisiaj jest zupełnie inna sytuacja i jeśli można kogoś u nas posądzać o rusofilię to tylko niektórych z Konfederacji. Tak na marginesie, dzisiaj mamy uściski naszego Prezydenta z Prezydentem Zełenskim a kto wie jaka Ukraina będzie za 10 czy 20 lat, może kiedyś Duda będzie tak samo krytykowany jak dzisiaj Tusk. Kłamliwe oskarżenia? Przecież to jest po obu stronach, żadnego obiektywizmu, ani w polityce, ani w mediach, TKM dla wszystkich jest tak samo ważne. Do polityki nie idzie się dla pieniędzy? To też niestety mydlenie oczu.

   • Z Ogórek zrobiono dziennikarkę, dobre. I ty się na tym znasz, kto może być dziennikarzem, kto jest, a kto udaje. Wielkie masz mniemanie o sobie. W ogóle jesteś tu kimś na kształt eksperta od wszystkiego. Nie ma takiej rzeczy, na której być się nie znał. No coż, chłop ze wsi wyjdzie, ale…

    • Wyrażam swoje zdanie. Jako polski obywatel mogę. PiS zrobił z niej dziennikarkę. Nie ma z tego co widziałem wykształcenia dziennikarskiego a po za tym była rzecznikiem w SLD. To nie oznacza, że jest się dziennikarzem. A PiS z niej zrobił gwiazdę swojej reżimówki. No i mówisz, że chłop ze wsi wyjdzie no i trochę świata zobaczy i wie więcej niż ktoś taki jak Ty co siedzi na czterech literach i tylko hejtuje bo nie ma na drugą osobę argumentów. Czy mam duże mniemanie o sobie. Tak. Jestem pewien tego co piszę. Musisz jednak odróżnić pewne rzeczy bo pewność siebie łączysz z zadufaniem, które mi zarzucasz. A czego mam pewność siebie taką dużą. Bo wiem, że to co pisze łączy się w całość i wiem co piszę.
     Korzystając z okazji chcę zwrócić się tutaj do Antywszystko bo tam gdzie napisałeś w wątku nie można już nic napisać. To, ze ktoś się z kimś ściskał ma być przykładem jakiejś uległości to mnie zawsze śmieszy. Tak jak pokazywanie zdjęć witających się Tuska z Merkel czy z Putinem. No litości. A co on miał się z nimi napierniczać. Tusk chciał współpracować i z Rosją i Niemcami bo to było dobre dla naszej gospodarki. Niemcy czy Rosja to jedni z naszych głównych importerów naszych produktów produkowanych w Polsce. I te pieniądze zostawały w Polsce. Teraz PiS idzie na wojnę z całą Europą i to odstrasza inwestorów od Polski. Nawet od takiego naszego Lubaczowa gdzie może miałby szansę powstać jakiś duży zakład pracy co rozruszałby powiat. Ale idąc na kłócąc się z całym światem jak PiS nikt normalny tutaj nie zainwestuje. Tak to fakt pojechali Nasi z PKW do Moskwy, ale myślę, że to było wspólne spotkanie by napić się wódki niż zrobić coś więcej 😉 A cod o USA. To jest tutaj kolejny łącznik PiS z Rosją Putina. Rosjanom też na rękę był Trump, który miał wiele niejasnych powiązań z Rosją. To też dużo robi i jak widać dzisiaj to PiS nie kumał się z USA tylko z prorosyjskim Trumpem dając się za niego pokroić. Mam Ci przypomnieć pasek jakim PiS się chciał ruskim przypodobać, że Trump wygrał. A tu zonk Biden 😀

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here