We wtorek (6 grudnia) uroczyście odsłonięty zostanie Pomnik gen. Stanisława Dąbka. Ponik znajdować się będzie w Lubaczowie na skwerze u zbiegu ulic Marii Konopnickiej i Unii Lubelskiej. Sam monument o wysokości 2,8 m, wykonany w formie odlewu z brązu, jeszcze się tutaj nie pojawił.

O tym, że pomnik postawiony zostanie w Lubaczowie pisaliśmy niejednokrotnie. Teraz organizatorzy podali datę i szczegóły programu jego odsłonięcia. Uroczystość rozpocznie się 6 grudnia w Konkatedrze, gdzie odprawiona zostanie msza święta w intencji gen. Stanisława Dąbka, jego rodziców i podkomendnych Żołnierzy Wojska Polskiego. Po Liturgii uczestnicy udadzą się na skwer przy Starostwie Powiatowym w Lubaczowie, gdzie odśpiewany zostanie hymn państwowy, nastąpi powitanie zaproszonych gości, wygłoszone zostaną okolicznościowe przemówienia i odbędzie się odsłonięcie oraz poświęcenie Pomnika gen. Stanisława Dąbka. Ponadto odczytany będzie Apel Pamięci, oddana zostanie salwa honorowa i złożone zostaną wiązanki kwiatów.

Następnie, o godz. 12:00, w Miejskim Domu Kultury w Lubaczowie uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 przedstawią program artystyczny, dr Zygmunt Kubrak zaprezentuje sylwetkę Generała Stanisława Dąbka, a zaproszeni goście wystąpią z okolicznościowymi przemowami.

Wizualizacja Pomnika gen. Stanisława Dąbka.

PZ, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here