Budowa infrastruktury turystycznej – podpisano umowę

0

W czwartek (23.09) w Starostwie Powiatowym w Lubaczowie została podpisana umowa na wykonanie zadania „Budowa infrastruktury turystycznej na terenie Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska”. Inwestycja kosztować będzie blisko 10 mln zł.

Przypomnijmy, że próby wyłonienia wykonawcy tego zadania trwały dość długo. Związek Powiatowo-Gminny Ziemia Lubaczowska, który tworzą samorządy Lubaczowa oraz gmin Cieszanów, Horyniec-Zdrój i Narol, jeszcze w maju ogłosiły pierwszy przetarg na tę inwestycję, ale w postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta. Z kolei w drugim przetargu zaproponowana kwota znacznie przewyższyła tę przeznaczoną na sfinansowanie inwestycji. Związkowi Powiatowo-Gminnemu udało się jednak rozstrzygnąć trzeci przetarg i wyłonić wykonawcę inwestycji, którym została Firma Usługowo Handlowa Grzegorz Bauman z Kowalówki w gminie Cieszanów, która zaproponowała cenę 9 877 000 zł.

W czwartek (23.09) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lubaczowie podpisano umowę na wykonanie tego zadania. Całkowita wartość całkowita robót budowlanych wynosi  9.877.000 zł, dofinansowanie z Programu Polski Ład to 8.889.300 zł, a wkład własny Związku Powiatowo-Gminnego „Ziemia Lubaczowska” to 987.700 zł. Termin realizacji zadania ro połowa 2024 roku.

Zakres zadania obejmuje:

  • – Budowę wieży widokowej, miejsc postoju kamperów, miejsc obsługi rowerzystów wraz z grillem w miejscowości Nowe Sioło.
  • – Budowę wieży widokowej miejsc postoju i budynku obsługi kamperów oraz miejsc obsługi rowerzystów w miejscowości Horyniec- Zdroj.
  • – Budowę wieży widokowej w miejscowości Borowa Góra.
  • – Budowę budynku obsługi kamperow, miejsc obsługi rowerzystow wraz z grillem oraz lokalizacja miejsc postoju dla kamperów w miejscowościach Basznia Dolna i Basznia Górna.
  • – Budowę parku linowego w miejscowości Basznia Dolna.
  • – Budowę wieży widokowej, miejsc obsługi rowerzystów wraz z grillem, miejsc postoju i budynku obsługi kamperow w miejscowości Jędrzejówka.
  • – Budowę miejsca obsługi kamperów i infrastruktury turystycznej na działce sąsiadującej z terenem Parku Podworskiego przy Muzeum Kresów w Lubaczowie.
  • – Rewitalizację terenu, budowa miejsc obsługi rowerzystów, placu zabaw i tężni na terenie miasta Lubaczowa.

Zobaczcie wizualizacje poszczególnych obiektów:


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here