Do przetargu na wybudowanie infrastruktury turystycznej w naszym powiecie nie przystąpiła żadna firma. Postępowanie Związku Powiatowo-Gminnego Ziemia Lubaczowa zostało więc unieważnione.

Przypomnijmy, że Związek, który tworzą samorządy miasta Lubaczowa oraz gmin Cieszanów, Horyniec-Zdrój, Lubaczów i Narol, chce w znacznym stopniu rozbudować infrastrukturę turystyczną w naszym regionie. W planach są wieże widokowe, park linowy, miejsca obsługi rowerzystów i kamperów oraz tężnia. Modernizację przejść ma także skwer obok Starostwa Powiatowego. Program funkcjonalno-użytkowy jest już gotowy. Opracowało go Biuro Projektów Inżynierskich Pro-Gress z Lubaczowa.

Włodarze na wykonanie swojego planu rozwoju turystyki pozyskali dofinansowanie w kwocie 8,9 mln zł w ramach pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład. Jednak szacunkowa kwota przeznaczona na realizację inwestycji (9,9 mln zł) przedsiębiorcom musiała wydać się zbyt niska, bo żadna firma nie stanęła do przetargu.

AH, elubaczow.com

Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 12 tysięcy naszych obserwujących!
Polub profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

  1. Obok bomby spadają, a oni za rozwój turystyki się biorą i którą drogą tym kamperem przecierz talerze by z szuflad wyskoczyły ten powiat jest dawno skończony bo się wyludnia i nigdy nie będzie tu lepiej zwłaszcza że zarobki tu to jałmużna.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here