Do przetargu na wybudowanie infrastruktury turystycznej w naszym powiecie nie przystąpiła żadna firma. Postępowanie Związku Powiatowo-Gminnego Ziemia Lubaczowa zostało więc unieważnione.

Przypomnijmy, że Związek, który tworzą samorządy miasta Lubaczowa oraz gmin Cieszanów, Horyniec-Zdrój, Lubaczów i Narol, chce w znacznym stopniu rozbudować infrastrukturę turystyczną w naszym regionie. W planach są wieże widokowe, park linowy, miejsca obsługi rowerzystów i kamperów oraz tężnia. Modernizację przejść ma także skwer obok Starostwa Powiatowego. Program funkcjonalno-użytkowy jest już gotowy. Opracowało go Biuro Projektów Inżynierskich Pro-Gress z Lubaczowa.

Włodarze na wykonanie swojego planu rozwoju turystyki pozyskali dofinansowanie w kwocie 8,9 mln zł w ramach pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład. Jednak szacunkowa kwota przeznaczona na realizację inwestycji (9,9 mln zł) przedsiębiorcom musiała wydać się zbyt niska, bo żadna firma nie stanęła do przetargu.

AH, elubaczow.com

2 komentarze

  1. Obok bomby spadają, a oni za rozwój turystyki się biorą i którą drogą tym kamperem przecierz talerze by z szuflad wyskoczyły ten powiat jest dawno skończony bo się wyludnia i nigdy nie będzie tu lepiej zwłaszcza że zarobki tu to jałmużna.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here