Związek Powiatowo-Gminny Ziemia Lubaczowa chce wybudować infrastrukturę turystyczną. W tym celu ogłosił przetarg na wykonanie m.in. parku linowego, budowę wież widokowych, miejsc postoju i budynku obsługi kamperów oraz miejsc obsługi rowerzystów.

Przetarg w systemie „zaprojektuj – wybuduj” polega na przygotowaniu dokumentacji projektowej i wykonaniu robót budowlanych w ramach zadania „Budowa infrastruktury turystycznej na terenie Związku Powiatowo-Gminnego Ziemia Lubaczowska”. W ramach zadania wybudowane zostaną wieże widokowe (Nowe Sioło, Horyniec-Zdrój, Borowa Góra, Jędrzejówka), miejsca obsługi rowerzystów (Nowe Sioło, Horyniec-Zdrój, Basznia Dolna, Basznia Górna, Jędrzejówka, Lubaczów – plac obok MDK) oraz miejsca i budynki obsługi kamperów (Nowe Sioło, Horyniec-Zdrój, Basznia Dolna, Jędrzejówka). Budowa miejsca obsługi kamperów i infrastruktury turystycznej ruszy także w Parku Podworskim w Lubaczowie. Dodatkowo zagospodarowane zostanie otoczenie placu obok starego parku. Na Rynku pojawi się tężnia, a skwer obok Starostwa Powiatowego zostanie zrewitalizowany. Natomiast w Baszni Dolnej, nieopodal Kresowej Osady powstanie park linowy.

Zadanie to uzyskało dofinansowanie w kwocie 8,9 mln zł w ramach pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład.

Związek Powiatowo-Gminny Ziemia Lubaczowa tworzą samorządy Powiatu Lubaczowskiego, miasta Lubaczów, gminy Lubaczów oraz gmin: Cieszanowa, Horyńca-Zdroju i Narola.

Firmy, które chciałyby podjąć się wykonania zadania swoje oferty powinny złożyć do 9 maja. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://miniportal.uzp.gov.pl.

AH, bm, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z blisko 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

3 komentarze

  1. Mam nadzieję, że tym razem odpuszczą budowę wszelkiej infrastruktury nad rzeką Tanew (Stawiska) i tak ludzka ręka sięgnęła zbyt daleko. Ufam, że nie wedrą się perfidnie w to co ukształtowała NATURA np. Lasy!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here