Do drugiego przetargu na wybudowanie infrastruktury turystycznej w naszym powiecie zgłosiła się tylko jedna firma – lubaczowska Firma Handlowo-Usługowo-Finansowa Grzegorz Powroźnik. Zaproponowana przez nią kwota wykonania zadania znacznie przewyższa tę przeznaczoną na realizację przez samorządy.

Przypomnijmy, że Związek Powiatowo-Gminny Ziemia Lubaczowa (samorządy Powiatu Lubaczowskiego, miasta Lubaczów, gminy Lubaczów oraz gmin: Cieszanowa, Horyńca-Zdroju i Narola) chce rozbudować infrastrukturę turystyczną o wieże widokowe, park linowy, miejsca obsługi rowerzystów i kamperów oraz tężnię.

[ OBEJRZYCIE WIZUALIZACJE ]

Cała inwestycja miałaby się zakończyć w połowie 2024 r. Program funkcjonalno-użytkowy jest już gotowy. Opracowało go Biuro Projektów Inżynierskich Pro-Gress. Inwestycja ma być realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

W kwietniu ogłoszono pierwszy przetarg na realizację tych planów, jednak nie wpłynęła żadna oferta. Do drugiego przetargu zgłosił się tylko jeden przedsiębiorca z Lubaczowa – Firma Handlowo-Usługowo-Finansowa Grzegorz Powroźnik. Wycenił on pracę na 13 773 639 zł, a Związek oszacował koszt realizacji przedsięwzięcia na 9,9 mln zł.

Zadanie to uzyskało dofinansowanie w kwocie 8,9 mln zł w ramach pierwszej edycji pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here