W Budomierzu setki osób czeka na uchodźców z Ukrainy [ZDJĘCIA]

0

Setki osób, nie tylko z Polski, przyjeżdża od piątku w okolice przejścia granicznego w Budomierzu po bliskich, którzy uciekają z Ukrainy przed wojną. Na samym przejściu widać głównie kobiety z małymi dziećmi.

Sam dojazd do miejscowości nie jest utrudniony. W okolicy przejścia granicznego stoją strażacy ochotnicy, którzy kierują ruchem. Na drodze prowadzącej do przejścia pracuje także sporo policjantów. Niemal każdy wolny skrawek pobocza zajęty jest przez samochody z rejestracjami nie tylko z całej Polski, ale także z Włoch, Niemiec, czy Czech.

Od piątku od godz. 12:00, decyzją Komendanta Głównego Straży Granicznej, doraźnie wprowadzono odprawę ruchu pieszego na wszystkich drogowych przejściach granicznych z Ukrainą.

Jak informuje rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz, przez przejście w Budomierzu, od czwartku do soboty do godz. 7:00, granicę przekroczyło prawie 8,5 tys. osób, w tym pieszo ponad 800. Z nieoficjalnych informacji wynika, że szacowany czas na przekroczenie granicy i dotarcie do Polski przez przejście w Budomierzu to nawet 20 godzin.

Większość osób, które przekroczy granicę, odbierane jest przez oczekujących na nich bliskich. Potrzebujący mogą wsiąść do podstawionych busów, które przewiozą ich do punktu recepcyjnego w Krowicy Samej, gdzie mogą liczyć na pomoc.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here