Ambasada Wolności – pod taką nazwą wolontariusze z całego świata działają na rzecz Ukrainy w niewielkim Cieszanowie. Fundacja Folkowisko stworzyła tam centrum pomocy na rzecz walczących i uchodźców. Działalności przyjrzeli się reporterzy TVP3 Rzeszów.

Pomoc humanitarna dla Ukrainy to teraz ich całe życie. Od początku wojny już 2000 wolontariuszy angażuje się właśnie tu – w Cieszanowie. Dostarczyli 5 karetek na front, 54 agregaty prądotwórcze, ale też nasiona pod wiosenne zasiewy dla rolników z Ukrainy. Rozdają ubrania, materace, łózka, środki czystości i żywność. Pomoc stąd dociera do Charkowa, Czernihowa, Irpienia, KIjowa – wszędzie gdzie czekają na nią walczący.

Zachęcamy do obejrzenia materiału filmowego.

elubaczow.com, TVP3 Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

2 komentarze

  1. Rak działają dla rozgłosu, tylko raczej na pokaz dla promocji własnego stowarzyszenia. Czy pomoc dociera tam gdzie potrzeba? Dlaczego nie pochwalili się do tej pory ile kasy przekazali ze stowarzyszenia. Takie dzielenie produktów, które są zwożone to tylko pośredniczenie i czy aby naprawdę docierają do najbardziej potrzebujących. Skąd mają kasę na organizację co raz to koncertów w Gorajcu? Wiele osób pomaga dla „pomagania” a nie rozgłosu – wstyd.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here