Przed nami 10. Exodus Młodych diecezji zamojsko-lubaczowskiej

0

W dniach 18-20 sierpnia na terenie parafii Sanktuarium św. Stanisława Biskupa w Górecku Kościelnym będzie miał miejsce 10. Exodus Młodych – ogólnopolskie spotkanie młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. To okazja dla młodych ludzi by w trakcie trzydniowych rekolekcji spotkać się z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.

Fot. facebook.com/exodusmlodzych

Exodus Młodych od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy przyjeżdżają na Roztocze z różnych stron Polski, by w czasie trzydniowych rekolekcji spotkać się z Panem Bogiem i drugim człowiekiem. Rekolekcje organizowane są przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Fundację “Exodus Młodych”. Jest to spotkanie dla każdego, który czuje się młody, pragnie bliżej poznać Pana Boga i odnaleźć swoje miejsce w Kościele. Trzydniowe rekolekcje to również dobra okazja, by poznać wielu ciekawych ludzi i nawiązać trwałe przyjaźnie.

Celem naszego spotkania jest promocja pozytywnych wartości chrześcijańskich oraz doświadczenie radosnej wspólnoty Kościoła. Uczestnicy przez 3 dni biorą udział w nabożeństwach, koncertach, warsztatach, różnych formach rozrywki oraz spotkaniach z gośćmi, którzy dzielą się świadectwem wiary – informuje w komunikacie prasowym Katarzyna Szlonzak, rzecznik prasowa 10. Exodusu Młodych.

Tematem tegorocznego spotkania jest hasło: Wtajemniczeni.

Eucharystia to tajemnica, jaką wyznajemy i celebrujemy. To także tajemnica posłania
i chrześcijańskiego świadectwa. Dlatego realizując tegoroczny temat spotkania, pragniemy jeszcze głebiej wtajemniczać się w wyjątkowe misterium, jakim jest Eucharystia. Chcemy wspólnie odkryć dar nieskończonej miłości Boga, z łaską przyjąć Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pragniemy poznawać tajemnicę tej Obecności i uczyć się doceniać ją codziennie od nowa – czytamy w komunikacie.

Pomagać w tym będą zaproszeni goście: abp Grzegorz Ryś, Ida NowakowskaHerndon, Arkadio, ks. Michał Olszewski SCJ, Zespół Razem za Jezusem, ks. Tomasz Źwiernik, Siewcy Lednicy, Maja i Krzysztof Sowińscy, ks. Mateusz Kopa oraz ks. Krzysztof Zgnilec.

Wszelkie potrzebne informacje znajdują się na stronie: https://exodusmlodych.pl/


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here