Rozpoczynają się spotkania młodych

0

To będzie szóste spotkanie w diecezji zamojsko-lubaczowskiej z cyklu Exodus Młodych. W tym roku, podczas czterech pierwszych dni lipca młodzież gościć będzie w Zamościu, a tematem przewodnim spotkań będzie hasło: „Powiedz TAK”.

fot. exodusmlodych.pl
fot. exodusmlodych.pl

Przed młodymi ludźmi 4-dniowe rekolekcje, spotkania i koncerty. Poprzez warsztaty, czy konferencje młodzież może rozwinąć się w sferze duchowej oraz intelektualnej. W gronie uczestników Exodus Młodych znajdą się gimnazjaliści i licealiści z różnych stron Polski, ale także wszyscy, którzy czują się młodzi. Dla młodych, uczestnictwo w spotkaniu, niejednokrotnie jest przełomowym momentem w życiu. Podczas spotkań z kolegami i koleżankami mogą „dotknąć” Boga poprzez przyjazne kontakty i znaleźć rozwiązanie swoich problemów.

– Chyba każdy z nas ma mniejszy czy większy problem z nawróceniem. Oj wiem, nie lubimy tego słowa. Bo kojarzy się z tym, że trzeba coś będzie zmienić, czegoś się wyrzec. W ogóle ciężka praca. Czy oby na pewno? Chcemy to właśnie zbadać! – zapewniają organizatorzy odnosząc się do głównego tematu spotkań „Powiedz TAK”. W tym roku poruszone zostaną kwestie wiary w Boga i odważnego Jego wyznawania słowem i czynem.

Gośćmi specjalnymi będą o. Adam Szustak, ks. John Bashobora i ks. Krzysztof Kralka, którzy nawiązując do hasła spotkań będą dawać świadectwo swojego życia całkowicie oddanego Bogu. Odbędą się także spotkania z zespołami muzycznymi: „Trzecia Godzina Dnia” i „Anti Babylon System”. Obecni będą także „Anielsi” – autorzy hymnu łączącego spotkania Exodus Młodych i Światowe Dni Młodzieży, które rozpoczną się w przyszłym roku. Od maja utwór „Miłosierni” promuje te wydarzenia.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here