Lasy znów dostępne, ale z rozwagą

5

Od poniedziałku 20 kwietnia br. znów można swobodnie odwiedzać lasy, ale należy czynić to z rozwagą. Nie ma obowiązku używania maseczki lub zakrywania ust i nosa, ale trzeba pamiętać o dystansie.

W nowym rozporządzeniu Rada Ministrów zniosła obowiązujący wcześniej zakaz korzystania z terenów leśnych pełniących funkcje publiczne, w tym państwowych lasów i parków narodowych. Jedyny wyjątek dotyczy obiektów leśnej infrastruktury turystycznej, takich jak wiaty, miejsca biwakowe, leśne siłownie, place zabaw, wieże lub tarasy widokowe itp. – z nich nadal nie wolno korzystać. Wyłączone z użytkowania obiekty będą odpowiednio oznaczone przez leśników taśmą lub w inny sposób, ale niezależnie od tego stosujmy się do generalnego zakazu korzystania z takich miejsc i urządzeń. Otwarte i dostępne będę natomiast leśne parkingi i miejsca postojowe.

O ile jednak po samym lesie możemy spacerować bez maseczki, to musimy jej użyć przebywając na leśnym parkingu lub miejscu postojowym.

 Pamiętajmy, że nadal obowiązują ogólne zalecenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania się w czasie epidemii koronawirusa, także w lesie. Powinniśmy zachowywać odpowiednie odstępy od innych osób, unikać grupowania się – przypomina minister środowiska Michał Woś, który rekomendował rządowi zniesienie zakazu korzystania z lasów.

elubaczow.com, krosno.lasy.gov.pl


5 komentarze

  1. No właśnie, to jedna z ostatnich okazji wobec obecnie trwającego totalnego wyrębu aby zobaczyć las . Nazywa się ten proceder „restrukturyzacją drzewostanu” Tak barbarzyńskiej i masowej wycinki nie było nigdy w dziejach, podobno nawet za okupacji. W dodatku całorocznej bez względu na okres lęgowy ptaków i narodzin oraz wychowu ssaków !!!!!!!!!!!!!

  2. Nie głoszę żadnych mądrości tylko podaję fakty, a frazesami posługujecie się właśnie Wy. Napiszcie proszę jaki kształtuje się pozyskanie drewna na przestrzeni ostatnich kilku lat, oraz że nie dokonuje się wycinki w okresie wiosenno-letnim. WJP oraz emil Wasze wpisy przypominają tłumaczenie Rene z serialu Alo Alo! kiedy żona zastawała go na zdradzie mawiał wtedy —–” To nie tak jak widzisz”……

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here