Powiat lubaczowski: Kary za łamanie zasad w czasie epidemii

2

Każdego dnia, w związku ze stanem epidemii, lubaczowscy policjanci patrolują ulice i sprawdzają czy konkretne osoby przestrzegają zasady kwarantanny. Wobec osób niestosujących się do zakazów i nakazów stosowane są konsekwencje prawne.

Fot. KPP Lubaczów

Funkcjonariusze kontrolują m.in. pojazdy prywatne oraz komunikację publiczną, odwiedzają targowiska, punkty sprzedaży, a także parki i place zabaw. Ponadto funkcjonariusze, wspierani przez żołnierzy WOT, codziennie sprawdzają miejsca pobytu osób objętych kwarantanną. Jak się okazuje, zdecydowana większość stosuje się do nakazów, ale są też niechlubne wyjątki.

W ostatnim czasie dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że 43-letnia mieszkanka Lubaczowa, w trakcie trwania kwarantanny wyszła po zakupy. Policjanci, skierowani na miejsce interwencji, ustalili świadków zdarzenia i potwierdzili ten fakt. W trakcie kontroli policjanci ujawnili również, że 20-letni mieszkaniec Lubaczowa, który został objęty kwarantanną, pomimo wskazania osobnego budynku do jej odbywania, przebywał z rodziną w jednym pomieszczeniu i dodatkowo spotkał się ze swoim kolegą. Za złamanie zasad kwarantanny kobieta i mężczyzna odpowiedzą przed sądem.

Kolejnym przypadkiem złamania obecnie obowiązujących przepisów jest zachowanie dwóch nastolatek w wieku 17 i 14 lat oraz 12-letniego chłopca, którzy w Lubaczowie, bez opieki osób pełnoletnich, jeździli po chodniku na rolkach. Małoletni za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym, natomiast ich opiekunowie odpowiedzą karnie za niedopilnowanie swoich dzieci.

Ponadto o wszystkich przypadkach naruszenia przepisów w związku ze stanem epidemii lubaczowska Policja informuje Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lubaczowie, który może dodatkowo wydać decyzję o nałożeniu kary w wysokości od 5 do 30 tys. zł. – czytamy w komunikacie KPP w Lubaczowie.

Służby apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, polegające na przestrzeganiu wprowadzonych ograniczeń. W obliczu istniejącego zagrożenia, dla naszego wspólnego dobra #zostańwdomu! Przypominamy, że wobec osób niestosujących się do zakazów i nakazów będą wyciągane konsekwencje prawne.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


2 komentarze

  1. Policja nic nie robi. Nie kontrolują moivh sąsiadów, którzy są na kwaranyannie. Gdyby nie ich dobra wola-telefonicznie poinformowali mnie o izolacji nic bym nie wiedział. Policjantów do dziś nie widziałem, zero organizacji i tak ciężko pracują… To służby powinny mnie poinformować o sytuacji. Brak koordynacji

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here