W gminie Cieszanów szyją maseczki dla mieszkańców

4

W gminie Cieszanów ruszyła akcja szycia maseczek, które zostaną bezpłatnie przekazane mieszkańcom. W działania zaangażowały się panie z lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich.

Wszystkie maseczki uszyte zostaną z medycznej fizeliny. Wzór potrzebny do szycia maseczek przygotowała Moniki Drabik, która od kilku dni koordynuje pracami szycia maseczek dla szpitala w Lubaczowie.

Służy nam pomocą. Pomogła również przy określeniu co jest niezbędne, by uszyć maseczki chroniące każdego z nas – opowiada koordynująca działania dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie Marlena Wicijowska.

Pomysłodawcą akcji szycia maseczek jest Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny, który już jakiś czas temu apelował o noszenie maseczek.

Chcemy pomóc zabezpieczyć naszych mieszkańców. Cieszy mnie tak duże zaangażowanie i odzew od jak zawsze niezawodnych pań z Kół Gospodyń Wiejskich – mówi Zdzisław Zadworny.

W akcję już włączyło się blisko 40 pań z różnych miejscowości gminy Cieszanów. Swój udział zaoferowali również seniorzy z Dziennego Domu Senior+ z Chotulubia. W akcję włączyć może się każdy mieszkaniec Gminy Cieszanów. Jedynym wymogiem jest posiadanie własnej maszyny do szycia i czasu do pracy. Wszystkie materiały wraz z instrukcją wykonania maseczek dostarczy Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie.

4 komentarze

  • OK! zgadzam się! Przenosimy! raz, dwa, trzy!!!
   Lodowisko już gotowe na składowanie: M1; do kremacji!
   jak zawsze, Ciechanów o krok przed resztą! brawo Wy!
   A hejterzy nawet o 2 kroki „wprzód”!
   brawo Wy! brawo Wy! brawo Wy! X3!!! więc i my, brawo MY!
   Ciechanów górą, jak zawsze !!!
   i jego hejterzy!!! RAZY TRZY!!!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here