Trudna praca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Lubaczowie

0

Mimo szerzącej się epidemii korona wirusa w Młodzieżowym  Ośrodku Wychowawczym w Lubaczowie przebywają podopieczni. Praca toczy się tam poza systemem nauki zdalnej, a wychowawcy starają się uatrakcyjniać czas młodzieży.

Placówka ma charakter całodobowy, w związku z tym opieka i nauka trwają w niej przez cały czas. Wychowankowie pochodzą z różnych zakątków Polski, więc w obliczu obecnego zagrożenia epidemiologicznego ryzykowne byłyby ich podróże do domów rodzinnych. Pozostają w Lubaczowie pod opieką wychowawców, nauczycieli, pedagogów, psychologów oraz dyrekcji, którzy realizują podstawowe zadania opiekuńczo – wychowawcze.

Poza nauką młodzież ma możliwość uczestnictwa w wewnątrzszkolnych rozgrywkach sportowych, zajęciach gier logicznych, plastycznych, rękodzielniczych i kulinarnych. Może także korzystać z pracowni komputerowej, biblioteki szkolnej z mini kinem, czy siłowni. Dla chętnych organizowane są małe zajęcia gospodarskie z zakresu modelowania zieleni na terenie placówki, drobnych remontów własnych pomieszczeń, stolarstwa i prac porządkowych. Do świąt uczniowie także będą się przygotowywać we własnym zakresie. Pod czujnym okiem opiekunów wykonają dekoracje i ozdoby okolicznościowe oraz domowe ciasta i potrawy na świąteczny stół.

– Z pewnością ten trudny czas dla wszystkich w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym będzie wyjątkowy pod każdym względem i jakże inny od normalności. Być może jest to dobry moment na zastanowienie się nad sobą, dokonanie weryfikacji tego, co naprawdę jest w życiu ważne, sprawdzenia własnej dojrzałości i odpowiedzialności za siebie i innych. – mówi Dorota Wis.

AH, elubaczow.com, inf. nadesłana


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here