Starosta zawierzył Ziemię Lubaczowską Matce Bożej Łaskawej

0

Starosta lubaczowski Zenon Swatek dokonał w poniedziałek (01.04) zawierzenia Ziemi Lubaczowskiej Matce Bożej Łaskawej. Uroczystość odbyła się w rocznicę ślubów składanych przez Króla Jana Kazimierza.

Fot. Archiwum

Modlitwa rozpoczęła się o godz. 18:00 w Konkatedrze mszą świętą odprawioną pod przewodnictwem ks. dziekana Andrzeja Stopyry. Następnie aktu zawierzenia dokonał Starosta Zenon Swatek.

– Matko, przybywamy dziś przed Twe oblicze do Konkatedry lubaczowskiej, by powierzyć Ci w opiekę Ziemię Lubaczowską i jej mieszkańców. Przychodzimy do Ciebie z naszymi troskami i obawami, abyś Ty Przenajświętsza Pani i Najdroższa Matko dała nam pocieszenie i siłę do dalszej pracy na rzecz dobra publicznego. Matko Najświętsza, dziś w murach tej wspaniałej świątyni pragniemy Ci podziękować za opiekę i łaski jakimi na co dzień szczodrze nas obdarzasz. Są one dla nas znakami, za którymi staramy się podążać w naszej pracy i w codziennym życiu.

(…)

W dobie postępujących zmian obyczajowych naród polski został wystawiony na wiele prób i zagrożeń, które wielu ludziom czynią szkodę, odsuwając ich od Boga. Pani Łaskawa i Dobra, wierzymy, że nas naród może wytrwać w wierze dzięki silnej rodzinie, która będąc podstawą życia społecznego pozwala duchowo wzrastać Twoim dzieciom. Polskim rodzinom potrzeba dziś Twojego nieustającego wsparcia, aby stale doświadczały Twej obecności i opieki. Prosimy Cię Maryjo, otocz polskie rodziny potrzebną łaską i kieruj je na boże drogi.  

(…)

Maryjo Pani nasza, my dziś prosimy Cię, gdy trudne czasy spowodowane epidemią nadciągają na naszą ziemię, spojrzyj na nas swym miłościwym okiem, na nasze troski i prowadź nas w sprawiedliwości, braterstwie i zaufaniu do Twojego Syna Jezusa Chrystusa, Pana naszego.

Uroczystość transmitowana była telewizję kablową i sieć internetową.  

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here