Święta Wielkanocne jednak w kościele?

0

We wtorek (31.03) Rada Ministrów wprowadziła nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Z rozporządzenia wynika, że do 11 kwietnia w zgromadzeniach religijnych może wciąż uczestniczyć tylko 5 osób. Jednak od następnego dnia ten limit ulega zmianie.

Zdjęcie ilustracyjne, fot. arch.

Zgodnie z wprowadzonym rozporządzeniem, od niedzieli wielkanocnej 12 kwietnia, w kościołach w całej Polsce będzie mogło jednocześnie przebywać 50 osób.

Ograniczenia (…) polegają na obowiązku zapewnienia, aby w trakcie sprawowania kultu religijnego, w tym czynności lub obrzędów religijnych, na danym terenie lub w danym obiekcie znajdowało się łącznie, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń, nie więcej niż 50 osób, wliczając w to uczestników i osoby sprawujące kult religijny lub osoby dokonujące pochowania lub osoby zatrudnione przez zakład lub dom pogrzebowy w przypadku pogrzebu – w okresie od dnia 12 kwietnia 2020 r. do odwołania – czytamy w rozporządzeniu.

Jeżeli rozporządzenie się nie zmieni, to w niedzielę i poniedziałek wielkanocny w każdym kościele w Polsce na mszy może być kilkadziesiąt osób.

rmf24.pl, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here