Od środy ograniczenia w przemieszczaniu się. #zostańwdomu

0

Od środy (25.03) w Polsce będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się poza trzema wyjątkami: drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego.

Wzrósł tragiczny bilans ofiar koronawirusa w Polsce. Dziś zmarł ksiądz Henryk Borzęcki z diecezji zamojsko-lubaczowskiej, leczony w Puławach. Tym samym w kraju mamy już 9. ofiar śmiertelnych, a 774 osoby są zarażone.

We wtorek (24.03) odbyła się konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasz Szumowskiego. Premier zapowiedział wdrożenie kolejnych ograniczeń.

Polacy mają zostać w domach. Poza wyjściem do sklepu, apteki, wyprowadzeniem psa na spacer – wyjaśniał premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Jeżeli nie ograniczymy zgromadzeń do zera, nie ograniczymy wyjść z domu praktycznie do zera, nie uda nam się uratować ludzkich żyć – apelował do Polaków minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Aktualizacja, godz. 14:15

Nowe zasady ograniczające przemieszczanie się i zgromadzenia dotyczą również obrzędów liturgicznych, m.in. mszy świętych, pogrzebów czy ślubów – będzie w nich mogło uczestniczyć najwyżej pięć osób – zapowiedział minister zdrowia Łukasz Szumowski.

elubaczow.com, rmf24.pl


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here