Z lubaczowskiej Konkatedry będą transmitowane msze święte

0

Wierni otrzymali dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do 29 marca. Księża zachęcają do wysłuchania Liturgii poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Cel tych działań jest oczywisty – zminimalizować ryzyko przenoszenia się koronawirusa.

Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem – czytamy na stronie lubaczowskiej Konkatedry.

J.E. ks. Biskup Marian Rojek i dziekan Andrzej Stopyra apelują o nieuczestniczenie  w niedzielnej mszy św. Dyspenzę otrzymały nie tylko osoby starsze i chore, ale także te, które czują obawę przed zarażeniem. Liturgie odprawiane wg porządku niedzielnego transmitowane będą na żywo przez parafialną stronę internetową (http://konkatedra.zamojskolubaczowska.pl/). 

Z kolei msze św. o godz. 9.30, 11.00 i 18.00 oraz Gorzkie Żale będą transmitowane przez Lubaczowską Telewizję Kablową. Ponadto duchowni nawołują o modlitwę w intencji Ojczyzny i chorych.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here