Zamknięte szkoły, odwołane wydarzenia – nie tylko w Lubaczowie

10

Koronawirus wymusza radykalne posunięcia. W całym kraju zamknięto placówki oświatowe. W Lubaczowie i powiecie lubaczowskim odwołano także większość wydarzeń.

Z uwagi na zagrożenie koronawirusem w Lubaczowie na dwa tygodnie zostały zamknięte przedszkola, żłobek, szkoły (w czwartek i piątek będą świadczyć jedynie usługi opiekuńcze), ale również Miejski Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna, czy Muzeum Kresów. Zajęcia i imprezy odwołane zostały zgodnie z odgórnymi wytycznymi oraz decyzją Burmistrza Lubaczowa Krzysztofa Szpyta.

– Zarządzenie Burmistrza ma związek z decyzją Premiera o zamknięciu w kraju wszystkich placówek oświatowych. Dom Kultury i Biblioteka są również miejscami, gdzie uczęszczają dzieci i młodzież, zatem należy zadbać o to, by nie były narażone na kontakt z potencjalnymi zarażonymi osobami. – czytamy na stronie miasta.

Ponadto w Starostwie Powiatowym, Wydział Komunikacji przyjmuje interesantów tylko po uprzedniej rezerwacji terminu wizyty za pomocą systemu internetowego (www.komunikacja.powiatlubaczowski.pl) lub telefonicznie pod nr 16 632 87 42. Do zdalnego kontaktu zachęcają mieszkańców także inne urzędy i instytucje.

– Wprowadzone rozwiązanie ma zminimalizować liczbę interesantów, oczekujących jednocześnie na wizytę w Wydziale Komunikacji. – wyjaśniają urzędnicy.

Podobnie postąpiły wszystkie gminy w powiecie lubaczowskim, zamykając placówki i odwołując wydarzenia. Działania mają charakter prewencyjny, służą spowolnieniu rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba najczęściej objawia się gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok. 15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2–3% osób chorych. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Więcej o koronawirusie dowiecie się ze strony gov.pl/koronawirus.

AH, elubaczow.com


10 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here