Dzisiaj (21.02) po raz pierwszy po dwuletniej przebudowie i rozbudowie Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie wypełniła się sala widowiskowa. Uroczyście przekazano budynek do użytku.

– Musze przyznać, że czekałam na tę chwilę co najmniej od pół roku. Jestem bardzo szczęśliwa i bardzo wzruszona, że mogę być tutaj dzisiaj z Państwem. (…) Wszyscy jesteśmy dumni z tego pięknego miejsca. Naprawdę z czasów PRL-u obiekt wskoczył, nie wszedł, a wskoczył w XXI wiek. To wszystko, co tu zobaczyłam naprawdę napawa wielką radością, wielką dumą i daje satysfakcję, że warto starać się o środki, po to, żeby dzisiaj z Państwem można było usiąść w tych pięknych fotelach, zobaczyć tę piękną scenę i wspólnie cieszyć się tym pięknym obiektem, w którym jestem przekonana wielokrotnie się spotkamy. – mówiła Minister Anna Schmidt-Rodziewicz.

Swojego wzruszenia nie krył także burmistrz Krzysztof Szpyt. – Każda inwestycja, można powiedzieć pączkuje. Tu było tak samo. Cieszę się, że dzisiaj jest ten uroczysty dzień oddania Domu Kultury.

To także szczególny czas dla dyrektora placówki Andrzeja Kindrata i pracowników MDK. Na ich ręce spłynęło wiele gratulacji i życzeń, także od Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Starosty lubaczowskiego  Zenona Swatka, Przewodniczącej Rady Powiatu Marty Tabaczek, Wójta Gminy Lubaczów i Przewodniczącego Rady Gminy Romana Cozaca.

Uroczystość poprowadzili aktorzy Teatru Małych Form, a na scenie wystąpili pianistki z Państwowej Szkoły Muzycznej, Oliwia Czubocha z zespołem oraz Zespół Mazepa Quartet. Poświęcenia obiektu dokonał ks. dziekan Andrzej Stopyra, a wstęgę symbolicznie przeciął dyrektor MDK Andrzej Kindrat.

Po oficjalnych przemówieniach i występach artystycznych, wszyscy zebrani zostali zaproszeni do zwiedzenia zmodernizowanego Miejskiego Domu Kultury. Obejrzeć mogli także wystawy przedstawiające historię i działalność jednostki, przybliżono też sylwetki wychowanków, którzy osiągnęli sukcesy zawodowe, a swoje pierwsze kroki stawiali w MDK pod czujnym okiem instruktorów.

Najbliższą okazją do zobaczenia nowego wnętrza placówki będzie występ Teatru Światła Magapar, który w sobotę (22.02) o godz. 16:00 przedstawi spektakl „My”, a w niedzielę (23.02) o godz. 16:00 i 18:00 wystąpi Teatr Warto ze spektaklem „Sybir. Nie wiadomo co będzie”.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik.

AH, elubaczow.com 


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here