Przebudowa MDK w Lubaczowie droższa niż przewidywano

6

Cztery firmy zgłosiły się do przetargu na przebudowę Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie. Nadesłane oferty przekraczają jednak przeznaczoną na ten cel kwotę.

Inwestycja już od samego początku stała pod dużym znakiem zapytania. Wniosek „Rozbudowa i przebudowa budynku Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie” znalazł się na liście rezerwowej.  Na szczęście Ministerstwo Finansów wyraziło zgodę na zaciągnięcie zobowiązania powyżej dostępnej alokacji w działaniu 4.4 Kultura. Mając to na uwadze oraz pulę środków pozostałą do rozdysponowania w ramach działania, Zarząd Województwa Podkarpackiego zdecydował o dofinansowaniu projektów z listy rezerwowej. Lubaczów otrzymał więc wsparcie finansowe w wysokości 2,99 mln zł. Przetarg, na który tak wiele osób czekało wystartował na początku grudnia. Otwarcie kopert odbyło się 3 stycznia. Do rywalizacji stanęły cztery firmy: INTER-POL Paweł Ujma, Usługi Budowlane Romez Roman Zawitkowski, P.H.U. „REMBUD” Roman Siryk i PROTOS Ireneusz Mazurkiewicz. Zaproponowały one ceny wyższe od tej, jaka została przeznaczona na ten cel – 3 765 411 zł. Z najniższą propozycją wyszła firma P.H.U. „REMBUD”. Przebudowy MDK podjęłaby się za 4 759 593,15 zł. Dwie firmy złożyły oferty o wartości około 6,6 mln zł, a jedna prace wyceniła na 5,9 mln zł.

Mamy nadzieję, że miastu uda się znaleźć dodatkowe środki i remont MDK zostanie wykonany.

AH, elubaczow.com

reklama
Ten baner wyświetlono 1 924 781 razy.

6 KOMENTARZE

  1. Znając obecne władze będzie to przeszkoda nie do pokonania. Albo będzie to kolejna wirtualna inwestycja (jak basen), albo beznadziejne wykonana i przemyślana (targowisko), więc cytując klasyka „miejcie nadzieje nie tę lichą marną”! 😉

zostaw odpwiwedź

Please enter your comment!
Please enter your name here