Kolejne dofinansowanie dla lubaczowskiego MDK

7

Miejski Dom Kultury otrzymał kolejne dofinansowanie. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekaże jednostce 200 tys. zł na zakup wyposażenia sali widowiskowo-kinowej.

To trzecie wsparcie finansowe dla lubaczowskiego MDK. Przypomnijmy, że w 2016 r. ministerstwo dofinansowało wniosek „Zakup wyposażenia dla Miejskiego Domu Kultury im. Aleksandra Sas Bandrowskiego w Lubaczowie”. Wówczas kupiono projektor cyfrowy, który pozwolił wyświetlać filmy w dniu jego międzynarodowej premiery i przenieść na ekran transmisje wydarzeń kulturowych lub sportowych. W 2017 r. MDK uzyskał prawie 3 mln zł dofinansowania od Marszałka Województwa ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 na rozbudowę i przebudowę budynku. Teraz jednostka otrzymała 200 tys. zł na wyposażenie sali widowiskowo-kinowej.

O ministerialne środki dla MDK ubiegały się nie tylko władze miejskie. Swojego wsparcia udzieliła posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz.

– Drodzy Mieszkańcy Lubaczowa – będziecie mieć Dom Kultury na miarę 21 wieku. Trzeci raz udało się pozyskać dofinansowanie! W 2016 r. Minister Piotr Gliński dofinansował cyfryzację kina, w 2017 r. Marszałek Władysław Ortyl wsparł kwotą 3 mln zł. rozbudowę MDK, w tym roku znów MKiDN przekazuje 200 tys. zł. na wyposażenie kina. Dziękuję Panom za życzliwość dla Lubaczowa – komentuje sprawę posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz.

AH, elubaczow.com

7 komentarze

 1. A gówno prawda że jakiś minister daje kasę na MDK – taki wpis posłanki powinien zostać zgłoszony do CBŚ pod zarzutem o mataczenie i łapówkarstwo ponieważ projekt dofinansowania brał udział w konkursie gdzie przyznawane były punkty. Pisanie imiennych podziękowań komuś kto nie mógł mieć żadnego wpływu na przebieg konkursu budzi podejrzenia. Tyle w temacie…

 2. Pani Aniu kochana, to nie zasługa ministra Glińskiego (który notabene z kulturą ma tyle wspólnego co z baletem, czyli nic), tylko dobrze sporządzona dokumentacja w ramach różnego rodzaju programów. Pani jako Poseł na Sejm RP powinna doskonale o tym wiedzieć i pewnie wie, ale retoryka musi być dopasowana do 'ciemnego ludu', jak mawiał partyjny kolega Jacek 😉

  Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę zdecydowanie mniej narzuconego przez Prezesa języka nienawiści. Pani, kobiecie z klasą, trochę nie przystoi.

 3. Tępy lewaku, od dziecka przesiąknięty ideologią nienawiści do wszystkiego co Polskie w którym słowie czy zdaniu dopatrzyłeś się „mowy nienawiści” tak lansowanej przez wszystkie lewicowe środowiska??!!! choć jedno słowo z wypowiedzi Pani Poseł ,które o tym mówi?????? Pan Premier Gliński i podległe mu ministerstwo mogło ale nie musiało dofinansowywać MDK w Lubaczowie, bo takich miasteczek jest na pęczki w Polsce. Udało się to zrobić z pomocą Pani Poseł i Marszałka Ortyla i tylko dzięki nim mamy teraz dom kultury na miarę XXI wieku.Wiem, że was to boli , nareszcie coś zaczyna się w tej Polsce zmieniać ale także w naszym powiecie, nie zmienicie tego waszym czczym gadaniem i kłamstwem typowym dla wszelkiej maści lewaków i byłych komuchów.

  • Minister Gliński może rzeczywiście mógł ale nie musiał. Zapewne gdyby np. poseł Kasprzak udzielił wsparcia miastu zamiast pani AS-R to pewnie nie ruszyłby palcem, a może nawet na złość miastu za dogadywanie się z wrażym PSL-em tych środków by nie dał. Ale skoro „swoja” poprosiła to dał mimo, że takich miasteczek jest w Polsce na pęczki i pewnie wszystkie naraz modernizują swoje instytucje kultury 🙂 Pan Ortyl zaś jako dysponent środków unijnych z RPO nie mógł się kierować swoim widzimisię czy prośbami pani poseł tylko jakością i zasadnością wniosku miasta na rozbudowę MDK więc nie ma za co mu dziękować. Co do mowy nienawiści to masz rację, Podatnik palnął głupstwo, nigdzie tu mowy nienawiści nie było. Ale dzięki Tobie już jest.

  • Ludzie nikt nikomu nie pomógł bo poszedłby za to siedzieć. Pani AS-R lansuje się na MDK bo idą wybory. Nic nikomu nie pomogła! Projekt brał udział w konkursie i jak pisze Bolek gdyby coś „pchnęła” to by CBŚ na niej już siedziało i miałby duże problemy. W konkursach punktowych nie ma mowy o kolesiostwie inaczej MDK będzie musiał oddać tą kasę.

 4. Widzę, że bez obrażania nie obejdzie się. Brałeś już dziś leki? Jeśli nie – weź, ochłoń, zażyj trochę świeżego powietrza. To jedyne co ci zostało.

  Zajrzyj na profil Pani Ani, posłuchaj relacji z otwarcia obwodnicy, wówczas może zobaczysz jakim językiem posługuje się Pani Ania. Piszę „może”, bo po Twoim katolickim wstępie do mizernego wywodu rozwiałeś wszelkie wątpliwości na swój temat i to jakże trudne zadanie może być dla ciebie za trudne.

  Chętnie poczytam jakie działania ze strony Pani Poseł wpłynęły na pozytywne rozpatrzenie wniosków.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here