Pierwsi pensjonariusze wprowadzili się do Domu Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej początkiem października br. Teraz przyszedł czas na jego uroczyste otwarcie, co uczyniono w poniedziałkowe (15.10) popołudnie.

W uroczystościach udział wzięli m.in. Anna Schmidt-Rodziewicz – Poseł na Sejm RP, Józef Michalik – Starosta Powiatu Lubaczowskiego, Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów, Krzysztof Kozioł – Zastępca Wójta Gminy Lubaczów, Roman Cozac – Przewodniczący Rady Gminy Lubaczów wraz z radnymi, przedstawiciele Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, pracownicy Urzędu Gminy Lubaczów oraz przedstawiciele jednostek organizacyjnych gminy, a przede wszystkim mieszkańcy i personel placówki.

Po oficjalnym przywitaniu gości przez Martę Tabaczek, Zastępcę Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie, głos zabrał Wiesław Kapel Wójt Gminy Lubaczów, który przedstawił historię inwestycji, wskazując na jej wcześniejsze funkcje oraz etapy modernizacji i przebudowy budynku. Pan Wójt podziękował również wszystkim osobom zaangażowanym w tworzenie Domu Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej, a w szczególności Pani Poseł Annie Schmidt-Rodziewicz, która przyczyniła się do pozyskania dodatkowych środków z budżetu państwa umożliwiających dokończenie inwestycji. W dowód wdzięczności Pani Poseł otrzymała okolicznościową statuetkę – czytamy na stronie internetowej gminy Lubaczów.

W swoim wystąpieniu Anna Schmidt-Rodziewicz Poseł na Sejm RP podkreślała, że zapewnienie opieki osobom potrzebującym to obowiązek parlamentarzystów oraz władz samorządowych. Zwróciła również uwagę na potrzebę funkcjonowania takich ośrodków, które gwarantują profesjonalną opiekę i pomoc.

Dyrektor DPS-u Patrycja Mulawa podkreślała, ze wraz z personelem dołoży wszelkich starań, aby zapewnić podopiecznym profesjonalną opiekę, odpowiednie warunki do spokojnego, bezpiecznego i godnego życia oraz stworzyć prawdziwą, rodzinną atmosferę.

Kolejnym punktem programu było przecięcie wstęgi oraz poświęcenie budynku, którego dokonał ks. Paweł Kruk. Następnie zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzenia nowo otwartego obiektu.

Galeria zdjęć.

Przedsięwzięcie pt.”Rozbudowa i przebudowa budynku byłej szkoły podstawowej w Krowicy Lasowej wraz z zagospodarowaniem otoczenia na potrzeby utworzenia Domu Pomocy Społecznej” współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Jego całkowity koszt to: 3 288 930,86 zł, dotacja z UE: 2 300 497,80 zł i dotacja z budżetu państwa: 465 000,00 zł.

elubaczow.com, lubaczow.com.pl


Bądź na bieżąco i zostań jednym z 13 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here