Minister Michał Dworczyk i poseł Anna Schmidt-Rodziewicz wizytowali DPS

2

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk wraz z poseł na Sejm RP Anną Schmidt-Rodziewicz wizytowali w poniedziałkowe (07.05) popołudnie Dom Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej. Po placówce parlamentarzystów oprowadzał wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel.

Dom Pomocy Społecznej w Krowicy Lasowej powstał w budynku byłej szkoły podstawowej i jest przygotowany do przyjęć osób przewlekle psychicznie chorych. Otoczenie i wnętrze budynku oraz jego wyposażenie i aranżacja zrobiły na przybyłych tu parlamentarzystach ogromne wrażenie. Podczas zorganizowanego na miejscu briefingu prasowego kilkakrotnie podkreślano, że obiekt spełnia najwyższe standardy.

Wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, przedstawiając założenia działalności placówki, podkreślił, że jej powstanie jest możliwe dzięki wsparciu środków unijnych oraz dodatkowemu dofinansowaniu uzyskanemu z inicjatywny poseł Anny Schmidt-Rodziewicz z budżetu państwa. Oboje parlamentarzyści potwierdzali z kolei, że pieniądze te zostały bardzo dobrze wykorzystane, a powstanie placówki jest tylko jednym z elementów szerokiej polityki społecznej rządu.

Galeria zdjęć.

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here