Gminny Ośrodek Kultury i Gmina Lubaczów z nagrodami

1

Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie i Gmina Lubaczów znalazły się w gronie podmiotów nagrodzonych przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

Nagrodę odebrał m.in. Wójt Gminy Lubaczów Wiesław Kapel (pierwszy z nagrodzonych od lewej) , fot. Krzysztof Zajączkowski, BP UMWP.

Nagrody za działania w turystyce i wykorzystanie pieniędzy unijnych wręczono w środę (20.11) podczas uroczystej gali połączonej z regionalnymi obchodami Światowego Dnia Turystyki w Pstrągowej. Spotkanie było okazją m.in. do wręczenia odznak Ministra Sportu i Turystyki oraz nagród marszałka województwa podkarpackiego „Za szczególną aktywność w rozwoju turystyki i jej promocji”. Wśród 9 podmiotów, które otrzymały nagrodę znalazł się Gminny Ośrodek Kultury w Lubaczowie, którego wyróżniono m.in. za organizację Festiwalu Dziedzictwa Kresów.

Tego dnia wręczono także 6 statuetek w konkursie „Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany”. Promuje on pomysły zrealizowane dzięki pieniądzom z regionalnego Programu Operacyjnego. Na konkurs zgłoszono 62 projekty w pięciu kategoriach: dla gospodarki, dla mobilności, dla środowiska, dla lepszego jutra oraz dla rodziny. Właśnie w tej ostatniej kategorii „Mistrzem Zmiany” została Gmina Lubaczów za projekt: „Rozbudowa i przebudowa budynku byłej szkoły podstawowej w Krowicy Lasowej wraz z zagospodarowaniem otoczenia na potrzeby utworzenia Domu Pomocy Społecznej”. W otwartym w 2018 roku DPS-ie mieszka obecnie 28 osób. Pracują z nimi profesjonalni opiekunowie, trenerzy, psycholog i fizjoterapeuta. Mieszkańcy uczestniczą w warsztatach artystycznych, manualnych i integracyjnych. W sali aktywności fizycznej mogą korzystać z ćwiczeń dostosowanych do swoich możliwości, na nowym boisku mogą pograć w piłkę, a w holu skorzystać ze stołu do ping-ponga.

Podczas gali nagrody odebrali także laureaci konkursu fotograficznego Podkarpackie Pełne Zachwytów. Wśród nich Krystian Kłysewicz, który w konkursie zajął I miejsce.

Podkarpackie, Pstrągowa, Siedlisko Janczar. 20.11.2019. Wojewódzkie obchody Światowego dnia Turystyki i Gala wręczenia nagród w konkursie RPO „Podkarpackie. Mistrzowskie Zmiany”. fot. Krzysztof Zajączkowski / UMWP

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here