Otwarcie DPS w Krowicy Lasowej coraz bliżej [ZDJĘCIA]

7

Dobiegają końca prace adaptacyjne budynku byłej Szkoły Podstawowej w Krowicy Lasowej na Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych. Kilkumilionowa inwestycja pozwoliła stworzyć warunki dla podopiecznych w najwyższym standardzie.

Fot. dpskrowica.pl

Z pozoru powstający Dom Pomocy Społecznej dla Osób Przewlekle Psychicznie Chorych w Krowicy Lasowej wygląda normalnie. Piętrowy budynek z ładną elewacją, który wyremontowano od podstaw. Jednak wystarczy wejść do środka, by przekonać się, że będzie on domem z prawdziwego zdarzenia, z warunkami na miarę kilkugwiazdkowego hotelu. Warunki tu panujące można bez kompleksu porównać, do najlepszych placówek tego typu w Europie.

DPS w Krowicy Lasowej jest jednostką organizacyjną Gminy Lubaczów i ma przyjąć pierwszych pensjonariuszy już za kilka miesięcy. Obiekt składa się z 12 przestronnych pokoi dwuosobowych z osobnymi węzłami sanitarnymi, sali do zajęć ruchowych i prowadzenia warsztatów oraz pokoju dziennego pobytu. Znajdą tu także miejsce pomieszczenia socjalne i administracyjne. W otoczeniu obiektu nie zabraknie zieleni. Dostępny będzie ogród warzywny i owoców oraz park, w którym podopieczni będą mogli spędzić czas na świeżym powietrzu.

Wyspecjalizowana placówka zapewni wszystko, czego potrzebować będą podopieczni: komfortowe warunki, kompleksową pomoc, opiekę medyczną i terapeutyczną. DPS kierować się będzie zasadą, że poprzez profesjonalną opiekę i indywidualne podejście, zapewni warunki spokojnego i godnego życia. Wszystko po to, by stworzyć rodzinną atmosferę pensjonariuszom, a ich bliskim pewność, że mieszkańcy są tu wyjątkowo bezpieczni. Koszt utrzymania jednego podopiecznego oszacowano na kwotę 3 359 zł, w oparciu o średnią podstawę odpłatności za pobyt w placówkach tego typu w województwie podkarpackim.

Z wizualizacją placówki można zapoznać się na stronie www.dpskrowica.pl.

Osoby zainteresowane umieszczeniem pensjonariuszy mogą kontaktować się z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Lubaczowie.

GOPS w Lubaczowie ul. Jasna 1, 37 – 600 Lubaczów
tel. 16 632 16 84 wew. 30
e-mail: gopslubaczow@lubaczow.com.pl

Przedsięwzięcie pt.”Rozbudowa i przebudowa budynku byłej szkoły podstawowej w Krowicy Lasowej wraz z zagospodarowaniem otoczenia na potrzeby utworzenia Domu Pomocy Społecznej” współfinansowane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020. Jego całkowity koszt to: 3 288 930,86 zł, dotacja z UE: 2 300 497,80 zł i dotacja z budżetu państwa: 465 000,00 zł.

7 komentarze

  1. Myślę, że bez problemu znajdą się chętni na takie warunki. Cena nie jest abstrakcyjna i zbliżona do innych DPS-ów. Tu jednak widać konkretną różnicę i niejedna rodzina zechce dopłacić kilkaset złotych, by tu umieścić swojego bliskiego.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here