Skradzione pieniądze oraz biżuteria to skutki zeszłotygodniowych włamań do mieszkań na jednym z lubaczowskich osiedli. Sprawca nie pozostawił po sobie żadnych śladów.

W poniedziałek (10.09) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie otrzymał zgłoszenie odnośnie kradzieży z włamaniem na osiedlu Jagiellonów. W toku śledztwa ustalono, że zostały obrabowane dwa sąsiadujące ze sobą mieszkania w godzinach między ósmą a trzynastą. Najprawdopodobniej pomieszczenia zostały okradzione przez tego samego sprawcę w podobnym czasie. Do otwarcia drzwi złodziej posłużył się metodą na tzw. “pasówkę” nie pozostawiając po sobie żadnych śladów. Można powiedzieć, że to tzw. kradzież w białych rękawiczkach – mówią lubaczowscy policjanci.

Z jednego jak i z drugiego lokalu zabrane zostały kosztowności w postaci biżuterii oraz pieniądze. Na miejscu zabezpieczone zostały dowody w postaci śladów linii papilarnych oraz wkładki do zamków drzwi, które zostały wysłane do analizy. Pomimo przesłuchań świadków brak jakichkolwiek poszlak, które wskazywałyby na sprawcę rabunku.

“Apeluję do mieszkańców naszego miasta z prośbą, by zwracali uwagę na znaki szczególne (ubiór, charakterystyczne uczesanie, rysy twarzy) osób nieznanych pojawiających się w okolicy miejsca zamieszkania.” – alarmuje rzecznik KPP w Lubaczowie mł. asp. Monika Tomczyszyn-Pachołek.

Okazuje się, że to nie pierwsze takie włamania w Lubaczowie w tym roku, bo policjanci już wcześniej mieli dwa podobne zgłoszenia. W obu przypadkach, sprawcy nie zostali ustaleni.

Jeśli ktokolwiek zauważył podejrzane osoby w okolicy osiedla Jagiellonów proszone są
o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lubaczowie – tel. kontaktowy 16 632 83 10.

Małgorzata Łeska, Leonard Stępień, hp


4 komentarze

  1. poszukują osob nieznanych? złodziej przypadkiem trafił na puste dwa mieszkania? gdzie byla kasa i bizuteria?? przeciez logiczne ze to ktos kto tam mieszka lub jest z Lubaczowa i wiedzial ze nikogo w domu w tym czasie nie ma i jest co krasc……przypadek napewno to nie był…..wiec ludziska…uwazajcie na swoich sąsiadów lepiej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here