Policjanci zatrzymali poszukiwanego za próbę włamania do dwóch plebanii

0

W sobotę (02.02) lubaczowscy policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym 35-letniego mieszkańca Rzeszowa. Mężczyzna tego samego dnia usiłował włamać się do dwóch plebanii na terenie województwa lubelskiego. 

Zdjęcie ilustracyjne, fot policja.gov.pl

W sobotę wieczorem dyżurny lubaczowskiej komendy otrzymał informację od dyżurnego komendy w Biłgoraju, że na terenie naszego powiatu może przebywać sprawca usiłowania włamania do dwóch plebanii na terenie powiatu biłgorajskiego. Policjanci podczas patrolowania jednej z miejscowości w gminie Cieszanów zauważyli taksówkę, którą miał podróżować mężczyzna. Z relacji taksówkarza wynikało, że mężczyzna był także na plebanii w miejscowości, w której obecnie się znajdowali, po czym poszedł do jednego z mieszkań.

Policjanci ustalili, w którym mieszkaniu mężczyzna przebywa. Mimo że w oknie mieszkania funkcjonariusze widzieli 35-latka, jednak nikt nie chciał otworzyć im drzwi. Policjanci usłyszeli dochodzący zza drzwi płacz kobiety. W obawie o nią na miejsce wezwali pogotowie i straż pożarną. Z uwagi na zagrożenie życia kobiety, funkcjonariusze zdecydowali się wyciągnąć wkładkę zamka i wejść do mieszkania.

Mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany, a kobiecie została udzielona pomoc medyczna. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna za wcześniejsze przestępstwa był też poszukiwany listem gończym wystawionym przez Prokuraturę Rejonową w Łańcucie.

Mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty usiłowania włamań do plebanii. 35-latek przyznał się do popełnienia tych czynów i trafił do zakładu karnego.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here