Lubaczów, Cieszanów: Włamywacze do domków letniskowych zatrzymani

0

Lubaczowscy kryminalni zatrzymali dwóch młodych mężczyzn z gminy Cieszanów, którzy na przestrzeni 2018 i 2019 roku, włamywali się do domków letniskowych oraz altanek działkowych na terenie Lubaczowa. Młodzieńcy kradli głownie sprzęt wędkarski i ogrodniczy. Przestępcy usłyszeli zarzuty i złożyli wyjaśnienia, teraz o ich losie zadecyduje sąd.

Fot. KPP Lubaczów

Pod koniec czerwca policjanci otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Nowego Sioła, że ktoś włamał się do jego domku letniskowego i skradł sprzęt wędkarski o wartości kilkunastu tysięcy złotych. Podczas wykonywanych czynności, lubaczowscy kryminalni uzyskali informację, że sprawcą kradzieży może być 19-letni mieszkaniec Cieszanowa. Gdy funkcjonariusze dotarli do młodzieńca, ten wskazał im miejsce, w którym wraz ze swoim o rok starszym kolegą ukryli łupy. 19 i 20-letni mieszkańcy gminy Cieszanów zostali zatrzymani.

Pracując nad tą sprawą policjanci analizowali ślady, a także sposób działania przestępców w celu dopasowania do zgłoszonych wcześniej przestępstw kradzieży i włamań. Okazało się, że podjęty trop był słuszny. Śledczy wykryli kilka innych podobnych spraw, za które byli odpowiedzialni zatrzymani mężczyźni. Funkcjonariusze odzyskali m.in. sprzęt ogrodniczy, który w kwietniu br. został skradziony z ogródków działkowych w Lubaczowie oraz akumulator do sprzętu sejsmicznego należącego do firmy prowadzącej badania w tym rejonie, który został skradziony w listopadzie ubiegłego roku na jednej z ulic Lubaczowa.

Policjanci prowadzący czynności przesłuchali mężczyzn, którzy przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wyjaśnienia. Niebawem o ich losie zadecyduje sąd.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here