Wszedł przez okno do mieszkania i ukradł pieniądze z barku

3

Kara pozbawiania wolności od roku do 10 lat grozi mężczyźnie, który wszedł przez niedomknięte okno do mieszkania 77-letniego mieszkańca gminy Narol i ukradł mu 1400 zł.

fot. elubaczow.com, arch.
fot. elubaczow.com, arch.

Policjanci z lubaczowskiej komendy zostali powiadomieni przez 77-letniego mieszkańca gminy Narol o kradzieży pieniędzy. Z jego relacji wynikało, że nieznany sprawca wszedł do mieszkania i z barku skradł mu 1400 złotych. Policjanci pojawili się na miejscu, zebrali ślady, rozpytali szczegółowo poszkodowanego i jego najbliższych sąsiadów. Ich podejrzenia padły na 60-letniego mieszkańca jednej z podnarolskich miejscowości, który w przeszłości był już w zainteresowaniu funkcjonariuszy. Okazało się, że typowanie sprawcy było trafne, bo podczas rozmowy z mężczyzną przyznał się on policjantom do popełnienia przestępstwa i wydał skradzione pieniądze.

60-latek został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. W jego organizmie stwierdzono około 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut włamania. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. Wczoraj (19.01) lubaczowska prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

elubaczow.com, kaj, KPP Lubaczów


3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here