Symbolicznym wbiciem łopaty rozpoczęto w poniedziałek (17.09) budowę obwodnicy Lubaczowa. Nową drogą mamy pojechać już w przyszłym roku.

Relacja TVP3 Rzeszów.

Plany budowy obwodnicy Lubaczowa powstały już w latach 90-tych ubiegłego wieku. Po niemal trzech dekadach maszyny wreszcie wjechały na plac budowy. Jest już projekt, pozwolenie na budowę, są wypłacane odszkodowania dla właścicieli nieruchomości. Cała budowa ma potrwać niespełna rok. Koszt to 35 milionów złotych, z czego prawie 29 milionów to dotacja z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a ponad 3 dofinansowanie z budżetu państwa. Nowa droga będzie miała trzy i pół kilometra długości. Powstanie też drugi w mieście most na rzece Lubaczówka. Będzie miał 84 metry długości, a dzięki jego wybudowaniu, oprócz ułatwień w ruchu drogowym poprawi też bezpieczeństwo mieszkańców.

W uroczystości uczestniczyli: członek zarządu województwa Piotr Pilch, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, lokalni samorządowcy i mieszkańcy Lubaczowa, przedstawiciele PZDW oraz wykonawcy inwestycji.

Galeria zdjęć, fot. Tomasz Mielnik dla elubaczow.com.

elubaczow.com, TVP Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here