W piątek oficjalne otwarcie obwodnicy Lubaczowa

0

W piątek (24.01) obwodnica Lubaczowa zostanie oficjalnie oddana kierowcom do użytku. Na jej uroczyste otwarcie zapraszają Marszałek Województwa Podkarpackiego, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie oraz firma STRABAG Sp. z o.o.

Otwarcie obwodnicy Oleszyc i Cieszanowa. Na zdjęciu Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, fot. archwium.

O planach budowy obwodnicy Lubaczowa pisaliśmy wielokrotnie. Nowa, trzy i pół kilometrowa droga odciąża ruch na odcinkach w kierunku przejścia granicznego w Budomierzu. Koszt zrealizowanej inwestycji to 35 milionów złotych, z czego prawie 29 milionów pochodziło z dotacji z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a ponad 3 dofinansowanie z budżetu państwa. 

Symboliczne przecięcie wstęgi odbędzie się o godz. 9:00 przy rondzie na osiedlu Mazury (skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 866 z ul. Mazury).

Tego dnia odbędzie się także konferencja prasowa marszałka Władysława Ortyla i starosta lubaczowskiego Zenona Swatka w sali narad Starostwa Powiatowego w Lubaczowie. Podczas spotkania mają zostać omówione inwestycje zrealizowane w Powiecie Lubaczowskim z udziałem środków finansowych Województwa Podkarpackiego oraz zadania planowane do realizacji w perspektywie unijnej 2021-2027, a współfinansowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego.

AH, elubaczow.com

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here