Obwodnica Lubaczowa dostępna dla kierowców [FILM]

3

Kierowcy już mogą korzystać z obwodnicy Lubaczowa, która biegnie w kierunku przejścia granicznego w Budomierzu. Wykonawca uzyskał pozwolenie na użytkowanie.

Oficjalne otwarcie drogi odbędzie się w styczniu, ale z uwagi na to, że inwestor – samorząd województwa, chciał by droga została otwarta przed świętami, została ona oddana kierowcom. Wykonawca uzyskał już pozwolenie na użytkowanie.

Obwodnica, choć nie pozwala na ominięcie całego miasta, to odciążać będzie ruch, w szczególności na odcinkach w kierunku przejścia granicznego w Budomierzu. Nowa droga ma trzy i pół kilometra długości. Rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulic Wyszyńskiego i Sportowej, obok stadionu miejskiego, a kończy w Lisich Jamach. Powstał też drugi w mieście most na rzece Lubaczówka.

AH, elubaczow.com

3 komentarze

  1. Ciekawe jak zabezpieczyli odcinek na bagnach?? Bo z tego co widziałem wcześniej to podpory betonowe były w połowie zalane woda co nie jest dobre na dłuższą metę. Po drugie sypy wałowe czy jak to tam się nazywa powinny być obłożone kamieniem aby woda nie wymywała ich … Bo jak już życie pokazało to remont tego mostu i drogi może być jak szczęście pozwoli za 50 lat lub jeszcze dłużej… A do 3 lat wyjdą wszystkie nie dopracowania. Mnie cieszy zjazd na osiedle Mazury jak i na ulice Sobieskiego 🙂 jadąc od Oleszyc nie tzreba na centrum pachać się xD

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here