Radio Rzeszów: Kończą pracę przy kopalni siarki w Baszni

4

W nowo powstającej kopalni siarki w Baszni dobiegają końca prace przy budowie infrastruktury. Gotowa jest stacja uzdatniania wody złożowej i ciepłownia. Brakuje jeszcze m.in. rurociągów łączących poszczególne obiekty kopalni, czy zaplecza socjalnego – informuje Radio Rzeszów.

Fot. elubaczow.com

Z punktu widzenia procesów technologicznych nie są to jednak obiekty znaczące – mówi Maciej Banaś prezes Polskiej Siarki i dodaje, że pod koniec czerwca powinna być gotowa instalacja do podziemnego wytopu siarki.

Docelowo nowo powstała kopalnia będzie wydobywać do 200 tys. ton wysokiej jakości siarki rocznie. Surowiec być może będzie przetwarzany na miejscu – o co zabiegają samorządy upatrując w przemyśle siarkowym szansę na nowe miejsca pracy i rozwój regionu. Na początek prace w kopalni znajdzie 100 osób.

Przypomnijmy, że budowa kopalni siarki Basznia II oficjalnie ruszyła początkiem sierpnia ubiegłego roku, a poprzedzone było to wieloletnim procesem przygotowawczym dla tej inwestycji. Oficjalne uroczystości związane z rozpoczęciem wydobycia surowca zaplanowano na czerwiec br.

elubaczow.com, Radio Rzeszów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here